کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
مدیر اندیشکده مطالعات راهبردی کریمه سلام الله علیها

رانت های خانوادگی یقه سفیدها ، با اصالت انقلاب و انقلابی گری و آرمان های امام مغایر است

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵:۱۳ کد مطلب: 9994

هستند آقازاده های یقه سفید و هستند رانت های خانوادگی که ما هم این ضعف و این ویروس را که دستاوردهای انقلاب و شاخصهای انقلاب را تخطئه می کند را نمی پذیریم و نفیش می کنیم و با اصالت انقلاب و انقلابی گری و آرمان های امام راحل و سید علی خامنه ای روحی فدا مغایر می دانیم.

به گزارش نورآنلاین، دکتر مجتبي اشرافي در جمع مردمی شهرستان رستم و در همایش نشست روشنگری گفت: انقلاب اسلامی با بن مایه مردمی و دینی خود، عنصر  بومی منفعل شده را در قالب فقه شیعی و مطالبه گر بازتولید نموده و در قرن بیستم، بر تمامی نظریه هایی که از انفعال و رسوب  دین درمیان توده ها سخن می گفتند، خط بطلان کشید.

وی افزود اینکه صد درصد فضای فرهنگی و اجتماع ایران قبل از انقلاب را نفی و همه چیز را مختص بعد از انقلاب بدانیم، اشتباه است و هم اینکه بخواهیم خدمات و نعمات انقلاب و نظام مردمی و اسلامی جمهوری اسلامی را نادیده بگیریم هم ممکن نیست. چراکه ملت ما هم علاقه مند به دین بودند و هم فرهنگ و اجتماع ایرانی، هنجارها و ارزش های نهادینه شده ی بسیاری را چه در قالب سنت و چه در شکل مدرنیته ی ایرانی در درون خود هضم کرده و بر پیروی و تبعیت از ان اصرار می ورزید و اتفاقاً اشتباه حاکمیت پهلوی همین نادیده گرفتن خواست و نظر ملت و تلاش سیاست گزاران پهلوی بر مقابله با هنجارهای دینی و ارزشی مورد تأیید ملت بود که ضعف طاغوت و نظام پادشاهی در مقابل دین و فرهنگ دینی را بیش از پیش عیان ساخت، وگرنه ملت ایران از دیرباز اخلاق مند و مؤمن به شریعت راستین اسلام و یکتا پرستی بوده اند.


دکتر اشرافی با بیان اینکه انقلاب اسلامی و حاکمیت جمهوری اسلامی هم در محتوا و هم در ساختار یک الگوی جدید و تجربه ی نوپا در حکومتداری در ایران است اظهار داشت ایرانیان نجیب و آزاده، هزاران سال، حاکمیت طاغوتی و پادشاهی را آزمودند و همواره در محنت فکری و طبقه بندی اجتماعی محصور و محدودبوده  اند و درسال 57 انقلاب کردند تا هم یک جامعه ی بی طبقه را بنیان گذارند و هم این که حاکمیت را ازآن خود کنند. چرا که در بعد از انقلاب اسلامی با جمع مشروعیت و مقبولیت در یک نظام سیاسی، حاکمیتی الهی و متکی به رأی مردم در ایران روی کار آمد و به نحوی که در 40 سال عمر این نظام، بیش از 38 بار نظر و أی ملت در رابطه با ساختار و ارکان اصلی نظام و احراز مناصب حساس مملکتی، اخذ شده است و همین یک دلیل می-تواند بر مقبولیت و ارجحیت این نظام بر اشکال حکومتی پیش از خود کافی باشد. شما در کدام نظام سیاسی و در کدام دوره ی تاریخی ایران دیده اید که یک آهنگر زاده رئیس جمهور شود؟ در کد

ام دوره حاکمیتی در ایران دیده اید که قائم مقام رهبری کشور و شخص دوم مملکت یک کشاورز زاده باشد.
شاید برخی از دوستان حاضر، به یاد داشته باشند که همین تلویزیون ملی ما رفت و در یکی از روستاهای دورافتاده کشور با پدر مرحوم آیت الله منتظری مصاحبه کرد. آیت الله منتظری قائم مقام رهبری بود و پدرش سوار بر الاغ و بیل به دست در روستای خود مشغول کشاورزی بود. همین الان هم در کدام کشور و در کدام سیستم سیاسی شما می توانی یک هم چنین شاخصه ای را ببینی. در خاطرات یکی از محافظان حضرت آقا خواندم که درزمانی که ایشان رئیس جمهور بودند، روزی ایشان ازدرب منزل سوار ماشین ریاست جمهوری شدند که به شهر قم بروند، یکی از فرزندان ایشان آمد و صندلی عقب خودرو نشست. حضرت آقا فرزندشان را از ماشین پیاده کردند و گفتند این ماشین اداری و متعلق به بیت المال است و سفر من به قم سفر کاری است و شما که طلبه قم هستی وبرای درس و مشق و طلبگی می خواهی به قم بروی نمی توانی با این ماشین دولتی بیایی، فرزند مقاممعظم رهبری ازماشین پیاده می شود و با اتوبوس مثل دیگر اقشار جامعه راهی محل تحصیلش می شود. اینها شاخصه های انقلاب است. اینها ملاک برتری و تقوای انقلاب است. خب بله البته هستند آقازاده های یقه سفید و هستند رانت های خانوادگی که ما هم این ضعف و این ویروس را که دستاوردهای انقلاب و شاخصهای انقلاب را تخطئه می کند را نمی پذیریم و نفیش می کنیم و با اصالت انقلاب و انقلابی گری و آرمان های امام راحل و سید علی خامنه ای روحی فدا مغایر می دانیم.مدیر اندیشکده مطالعات راهبردی کریمه سلام الله علیها ادامه داد در سیره و رفتار و منش مسئولان جمهوری اسلامی و البته آنهایی که شاخص و ملاک و معیار ما برای  سنجش و ارزیابی سلامت حکومت هستند مانند معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی رحمه الله علیه، مقام معظم رهبری امام خامنه ای و شهید رجایی و شهید باهنر و شهید بهشتی ها ملاک هستند، بایستی انقلاب و دست آوردهای انقلاب اسلامی را جستجو کرد و مردم نبایستی اگر فرمانداری یا بخشداری یا آخوندی کار خطایی انجام داد یا نارضایتی یی ایجاد کرد، به حساب حاکمیت بگذارند. البته اینها هم ویترین نظام هستند و چه بسا فعل حلالی که در منظر عرف و اجتماع حتی از ایشان نباید سر بزند و اینها اخرین حلقه اتصال حاکمیت با ملت هستند و بر ایشان واجب است که هم ظواهر را رعایت کنند و هم ملزم به حفظ باطن و اخلاقیات و مردمداری هستند. این که می گوییم ملاک و معیار و متریک تبیین و تعریف انقلاب اسلامی و حکومت جمهوری اسلامی و تعیین مقبولیت آن، آن بزرگواران به عنوان الگو و اسوه هستند، به معنای رفع تکلیف از مستخدمین سیاسی درسطوح پایین تر نیست و مسئولان نظام در هر وضعیتیکه باشند بایستی به گونه ای عمل نمایند که ملت و توده حاکمیت را از خود و خود را از حاکمیت بدانند.


این استاد دانشگاه در نشست مردمی فجر انقلاب در حسینه سپاه ناحیه رستم با اشاره به دست آوردهای مهم و پایه ای انقلاب اسلامی برای ملت و جامعه ی ایران افزود ما نمیگوییم مملکت ما گل و بلبل است. اما توقع و انتظاری را هم که ازیک حکومت 40 ساله داریم، بایستی در حد توانمندی و قابلیت های یک حکومت جوان و نوپا بایستی داشته باشیم. حاکمیت هم خودش متوجه مشکلات و مسائل ملت هست و بر مبنای اصول تعریف شده و بنیادین انقلاب، اصلاح می کند و تصحیح می کند و تلاش دارد تا فاصله خودش و ملت را به حداقل برساند و صدالبته که حل مشکل نه تنها وظیفه حاکمیت بلکه ملت نیزدر رفع معظلات و مشکلات بایستی پیشقدم باشند. بایستی  فرهنگ را تصحیح کرد، بایستی انگیزه و خلاقیت و سازندگی و باور به توانستن را در ملت تقویت نمود. هیچ وزیر و وکیل و فرماندار و مدیر کلی یک شبه دزد نمی شود، هیچ مدیرو وکیل و وزیری هم از افغانستان و پاکستان واردات نداریم، افتخار این حاکمیت همین است که مستخدمینش از دل خود همین مردم هستند وگاهی تعجب می کنم می بینم برخی از همین مستخدمین، نان بیت المال را می خورند و بر سفره انقلاب هم نشسته اند اما به واسطه جهالت و نالایقی، خطا و اشتباه و دشمنی که ایشان با ملت و نظام دارند، به مراتب بیشتر و بدتر از دشمن خارجی است؛ همان که حضرت آقا درباره ایشان تعبیر نفوذ و شیعه انگلیسی و منافق و جنگ نرم را به کار برده اند. جالب اینکه مزدبگیر سیستم و ساختار اداری و کارمند و مستخدم جمهوری اسلامی باشی و به جمهوری اسلامی فحش هم بدهی و در نقش اپوزیسیون نظام هم ظاهر شوی. این هم متأسفانه از مشکلات و موانع این نظام مقدس و انقلاب اسلامی و مردمی ما است.


دکتر اشرافی، در پایان خاطرنشان نمود، این انقلاب و این نظام و این ساختار راحت و به سادگی به این نقطه نرسیده است و بهترین جوانانمان را برای حفظ این انقلاب و شکل گیری این نظام تقدیم کرده ایم. هم مسئولان و هم مجریان و هم ملت مواظب باشند که پا روی خون شهدا نگذارند. همه ی ما موظف به انجام وظیفه و مکلف به خدمت و تلاش در جهت آبادانی توسعه و سربلندی ایران اسلامی هستیم.

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم