کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

پایان نگرانی‌های مادرانه؛ پل «عرب خنیمه» تکمیل می‌شود

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰:۰۲:۵۷ کد مطلب: 9930

احداث پل بین روستاهای عرب خنیمه بیش از هر چیز آبی بر آتش نگرانی مادران ۲۵۰ دانش‌آموز ابتدایی و راهنمایی روستای خنیمه سفلی است که هر روز برای رفتن به مدرسه مجبور به عبور از رودخانه هستند.

به گزارش نورآنلاین، در حاشیه رودخانه سرآب سیاه شهرستان رستم 2 روستا به نام «عرب خنیمه» وجود دارد که در سال 60 با تغییر مکان روستا به عرب خنیمه وسطی و سفلی تغییر نام می‌دهند پس از این تغییر و جابه‌جایی، رودخانه راه ارتباطی 2 روستا می‌شود.

 از آنجا که مدارس ابتدایی و راهنمایی، خانه بهداشت و اراضی کشاورزی در خنیمه وسطی قرار دارد، مردم روستای خنیمه سفلی برای ضروری‌ترین امور خود مجبور به عبور از رودخانه‌ هستند، رودخانه‌ای که پل ندارد. تنها راه رفت‌وآمد دانش‌آموزان، بیماران و کشاورزان پلی به قدمت 30 سال بوده که 3 سال گذشته تخریب شده است. 

گزارشی که نتیجه داد 

در اردیبهشت امسال گزارشی درباره مشکلات مردم این روستا به دلیل تخریب پل منتشر کرد و سختی‌های دانش‌آموزانی را که برای تحصیل باید از رودخانه عبور می‌کردند، بیان کرد. 

 

پس از گذشت تقریبا 9 ماه اقداماتی برای احداث پل در حال انجام است. محمد خالویی، دهیار عرب خنیمه وسطی در گفت‌وگویی از آغاز روند احداث پل  سخن گفت که اکنون به پیشرفت 80 درصدی رسیده است. 

به گفته وی با توجه به روند احداث پیش‌بینی می‌شود که تا یک ماه آینده پل به اتمام برسد و مشکلات رفت‌وآمد مردم نیز برطرف شود. خالویی می‌گوید: این پل با تغییر 3 پیمانکار در حال ساخت است و امروز بتون‌ریزی دستک‌های پل به اتمام رسید. 

تا زمانی که پل جدید به اتمام برسد، یک پل موقت با لوله محل گذر مردم شده که بعد از هر بارندگی و بالا آمدن آب رودخانه امکان استفاده از آن وجود ندارد علاوه بر آن در این 2 روستا 250 دانش‌آموز وجود دارد که ساخت سریع‌تر پل کمک بزرگی به رفت‌وآمد آنها می‌کند. 

جمعیت 2 روستای عرب خنیمه وسطی و سفلی روی هم نزدیک به 1100 نفر هستند که برای ارتباط با یکدیگر به ساخت این پل نیاز دارند. 

اعتبارات رسید، پل کامل شد 

در گزارش اردیبهشت ماه تسنیم طاهر ایزدی، فرماندار سابق شهرستان رستم نبود اعتبارات و عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران را دلیل تاخیر این پروژه ذکر کرده و گفته بود « تا زمانی که اعتبارات به طور کامل محقق نشود، نمی‌توان زمان قطعی برای تکمیل پل بیان کرد». 

ابوطالب حسینی، سرپرست کنونی فرمانداری شهرستان رستم در گفت‌وگویی با بیان اینکه امسال حدود 200 میلیون تومان برای ساخت این پل در نظر گرفته شد و بنا بود که دهه فجر افتتاح شود اما به دلیل تاخیر این امر میسر نشد. 

به گفته وی با احداث این پل مشکلات رفت‌وآمد و ارتباط مردم این 2 روستا برطرف می‌شود و با توجه به پیشرفت قابل ملاحظه این پل به زودی به اتمام می‌رسد. 

احداث پل بین این 2 روستا بیش از هر چیز آبی بر آتش نگرانی مادران 250 دانش‌آموز ابتدایی و راهنمایی روستای خنیمه سفلی است که هر روز برای رفتن به مدرسه مجبور به عبور از رودخانه هستند. 

منبع: تسنیم

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم