کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

یادواره شهید مدافع حرم صفدر حیدری در ممسنی برگزار شد

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۸:۰۰ کد مطلب: 9893

مراسمی به مناسبت دومین سالگرد شهید مدافع حرم سردار صفدر حیدری در حسینیه سپاه پاسداران نورآباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، سردارحیدری جانشین گردان توپخانه پادگان شهید آیت الله مدنی، برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه اعزام شده بود روز ۱۴ بهمن ۹۴ در جریان آزادسازی محاصره چهارساله «نبل» و «الزهراء» در شمال غرب حلب به شهادت رسید.

 سرهنگ حیدری از اهالی روستای جویجان شهرستان ممسنی است فرزند شهید روایت زیبایی از این حماسه آفرینی پدر دارد و گفته است: هروقت اخبار تلوزیون را گوش میداد و آن صحنه های هولناک و تاسف بار را در سوریه در کنار حرم حضرت زینب کبری(س) مشاهده میکرد بسیار افسرده و ناراحت میشد.

وقتی میدید گروهی به نام دین اسلام به مردم بی دفاع و مظلوم حمله میکنند و به زنان و کودکان و حتی پیرزنان و پیرمردان هم رحم نمیکنند میگفت: اینها برادران و خواهران دینی ما هستند ، نباید کاهلی کنیم ، نباید اجازه دهیم که اینگونه مسلمانان و هم کیش ما را با ذلت و خواری بکشند.باید تا توان داریم با این کافران تکفیری بجنگیم .

سرانجام تصمیم خود را گرفت و ما را به امان خدا سپرد خود راهی جبهه جنگ شد تا در راه دفاع از شرف و ناموس و عزت اسلام و مسلمانان به درجه رفیع شهادت نائل شد.

 

امید نصیبی فرمانده سپاه ناحیه نورآباد نیز می گوید:نباید فراموش کرد که شهدا از همه هستی خود در راه حفظ ارزش‌ها و کیان کشور گذشتند لذا ما وظیفه داریم با تلاش جهادی و با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در پیچ و خم زندگی روزمره راه و آرمان آن‌ها را حفظ کنیم. این شهدا قهرمانان ارزش های اخلاقی، انسانیت، معرفی زیبایی های دین، عشق، ایثار و فداکاری هستند.

  این شهدا ها جان خود در راه تحقق امنیت و حفظ آرمان های انقلاب تقدیم کردند. این بزرگواران چشم و چراغ ما هستند امروزه نیازمند آن هستیم که راه و سیره شهدا به نسل جوان را به شکل جامع منتقل و تبیین کنیم.

یادواره سردار شهید صفدر حیدرییادواره سردار شهید صفدر حیدرییادواره سردار شهید صفدر حیدرییادواره سردار شهید صفدر حیدرییادواره سردار شهید صفدر حیدرییادواره سردار شهید صفدر حیدرییادواره سردار شهید صفدر حیدرییادواره سردار شهید صفدر حیدرییادواره سردار شهید صفدر حیدرییادواره سردار شهید صفدر حیدرییادواره سردار شهید صفدر حیدرییادواره سردار شهید صفدر حیدرییادواره سردار شهید صفدر حیدرییادواره سردار شهید صفدر حیدری

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم