کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

استان فارس همچنان پیشتاز سوانح رانندگی/ 173 هزار کشته در 9 ماه اخیر

۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵:۵۰ کد مطلب: 9876

مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس از تداوم پیشتازی این استان در وقوع حوادث رانندگی و ترافیکی در کشور خبر داد!

سعید غلامزاده  مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس گفت: طی 9 ماه منتهی به ابتدای دیماه 96 تعداد هزار و 173 نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان فارس جان باخته‌اند.

او با بیان اینکه آمار جان باختگان سوانح رانندگی استان فارس در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یک درصدی را نشان می‌دهد، گفت: سال گذشته در این مدت هزار و 162 نفر براثر حوادث رانندگی در فارس جان خود را از دست دادند.

غلامزاده گفت: تعداد 930 نفر از کشته شدگان حوادث رانندگی امسال را مردان و 243 نفر را زنان شامل می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی فارس با اشاره به فاصله زیاد فارس نسبت به استان دوم در تعداد مرگ بر اثر حوادث رانندگی، گفت: بعد از فارس استان تهران با 952 فوتی و استان خراسان رضوی با 933 فوتی، قرار دارد.

غلامزاده از کاهش 4.2 درصدی مصدومان حوادث رانندگی در استان فارس طی 9 ماه خبر داد و گفت: طی این مدت 18 هزار و 707 نفر بر اثر حوادث رانندگی مصدوم شده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی فارس گفت: در این شاخص بعد از استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان، رتبه‌ی چهارم را داریم.

کارشناسان معتقد هستند که بالا بودن تعداد فوتی‌ها نسبت به مصدومان حوادث رانندگی ناشی از شدت حادثه و بی‌توجهی به رعایت نکات ایمنی نظیر کمربند توسط سرنشینان خودروها و استانداردهای ایمنی خودروها است.

براساس آمارها، تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی در استان فارس سالانه بیش از تعداد کشته شدگان وقایعی نظیر زلزله است.

کارشناسان اعتقاد دارند که یکی از دلایل مهم در بالا بودن آمار حوادث رانندگی و کشته شدگان این حوادث، جاده‌های ناایمن است.

به گفته‌ی استاندار فارس در این استان بیش از 1300 کیلومتر بزرگراه وجود دارد که تنها 500 کیلومتر از آن متصل و مابقی منفصل است.

اسماعیل تبادار تاکید دارد که نقاط انفصال بزرگراه‌های فارس، یکی از عوامل تاثیرگذار بر وقوع حوادث رانندگی به‌شمار می‌رود و با رفع این نقیصه می‌توان در راستای کاهش شمار کشته و مصدومان حوادث رانندگی گامی بلند برداشت.

نماینده مردم شهرستان کازرون و رییس مجمع نمایندگان فارس نیز پیش از این در جلسه‌ی شورای اداری استان فارس اعلام کرده بود که فارس در تعداد حوادث رانندگی و کشته شدگان این حوادث در کشور و کازرون در استان فارس رتبه اول را در اختیار دارند.

رضازاده تاکید کرده بود که هر سال بیش از تعداد کسانیکه در زلزله‌ها قربانی می‌شوند، براثر حوادث رانندگی در استان فارس کشته می‌شوند.

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم