کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

برگزاری نماز و دعای باران در مسجد جوزار جاوید / کاهش 70 درصدی باران

۲۹ دي ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۲:۳۲ کد مطلب: 9804

نماز طلب باران در روستای جوزار جاوید با حضور اهالی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، اقامه نماز باران و دعای طلب باران، بعد ازظهر امروز با حضور اقشار مختلف مردم در روستای جوزار جاوید شهرستان ممسنی برگزار شد.

در اعتقادات دینی مردم منطقه اقامه نماز و دعای طلب باران از زمان انبیای الهی مرسوم بوده، به گونه‌ای که اگر در منطقه‌ای خشکسالی حاکم می‌شده است و چشمه‌ها خشک می‌شده نماز طلب باران اقامه‌ می‌کردند. همچنین یکی از دلایل کم شدن نزولات آسمانی افزایش معاصی مردم است که براساس آن این دعا به جماعت برگزار می‌شود تا مردم از گناهان خود استغفار کنند و درهای رحمت الهی برای آنان گشوده شود.

گفتنی است مردم استان فارس با توجه به گذشت نیمی از فصل زمستان هنوز طعم باران را به خوبی نچشیده و همچنان چشم به آسمان دوخته و منتظر بارش باران هستند. آمارهای هواشناسی شهرستان ممسنی نیز حکایت از کاهش 70 درصدی بارندگی نسبت به میانگین بارندگی سال زراعی گذشته دارد.

در گزارشس هواشناسی استان نیز آمده است تمام شهرستان‌های استان فارس در بارندگی و درصد تغییرات نسبت به سال گذشته دارای بیلان منفی هستند و این بیلان منفی از 41 درصد در شهرستان ایزدخواست آغاز و به 97 درصد در شهرستان فراشبند می‌رسد.

 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم