کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

تودیع و معارفه در اداره منابع طبیعی رستم

۲۹ دي ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۹:۴۹ کد مطلب: 9801

امروز رسما مسعود گودرزی به عنوان رئیس جدید منابع طبیعی شهرستان معرفی و جایگزین آقای راستخانه شد

به گزارش خبرنگار نورآنلاین تودیع و معارفه رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان با حضور فرماندار ، بهمنی معاون مدیر کل منابع طبیعی استان ،  نیازی مشاور مدیرکل منابع طبیعی و جمعی از مسئولان شهرستان در محل فرمانداری برگزار گردید.


حسینی فرماندار شهرستان رستم در این جلسه گفت: اهمیت منابع طبیعی به عنوان میراث ارزشمند گذشتگان بر هیچ کسی پوشیده نیست و همه ما باید برای حفظ و حراست و استفاده مطلوب از منابع طبیعی تلاش کنیم تا ازاین منابع بهترین بهره برداری را داشته باشیم.

وی ادامه داد : حفظ و حراست از منابع طبیعی برعهده یک اداره ، یک شخص یا گروه خاصی انجام نخواهد پذیرفت  باید همه ما به ویژه مردم ودامداران در خصوص حفظ منابع  همکاری  نمایند

سید ابوطالب حسینی فرماندار رستم  به اهمیت خاک و پوشش گیاهی و آب بعنوان منابع مهم تامین کننده حیات بشراشاره کرد و افزود:عدم توجه به جایگاه منابع طبیعی و بهره برداری بی رویه و یک جانبه از منابع طبیعی آثاری زیانبارخواهد داشت که  بصورت پدیده های مخربی مانند سیل  و فرسایش خاک ظاهر میشود  و زندگی انسان ها را با چالش جدی مواجه خواهد کرد.

حسینی  با بیان اینکه توسعه بخش کشاورزی با حفاظت از آب و خاک میسر خواهد شد گفت: حفاظت آب و خاک با مدیریت حوزه های آبخیز،اجراي اقدامات احياي پوشش گياهي و مديريت مراتع نقش قابل ملاحظه ای در تامين معيشت مردم  خواهد داشت.

وی با اشاره به آیات و روایات قرآنی اهمیت و جایگاه منابع ملی و طبیعی را تبیین نمودند و گفتند نزدیک به 6/1 آیات قرآن کریم که نزدیک به 100 آیه می باشد به ضرورت صیانت و حفاظت و حراست از منابع طبیعی اشاره دارند و این وظیفه همه مسلمانان را در قبال منابع طبیعی و منابع ملی یک وظیفه شرعی دانستند و گفتند بنا بر نظر مراجع نظام کوتاهی در این خصوص و تصرف غیر قانونی در منابع ملی حرام می باشد و این وظیفه ما را در قبال منابع خدادادی به مراتب با اهمیت تر خواهد کرد.

در پایان این مراسم ضمن تقدیرو تشکر از زحمات جناب آقای راستخانه ، آقای مسعود گودرزی به عنوان رئیس جدید منابع طبیعی شهرستان رستم معرفی گردید.

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم