کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

تمام نقاط ممسنی مزین به تصاویر شهداء شده اند

۲۷ دي ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳:۴۰ کد مطلب: 9792

در اقدامی جالب از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران تمامی روستاها و شهرهای ممسنی مزین به تصاویر شهدا شدند.

به گزارش خبرنگرار نورآنلاین شهرستان ممسنی با تقدیم حدود 500 شهید نقش بسزایی در تاریخ انقلاب اسلامی داشته است. مردم غیور و انقلابی این شهرستان پس از پیروزی انقلاب و 8سال دفاع مقدس نیز در دفاع از مرزهای استراتژیک و حرمین اهل بیت (ع) پیشتازی کردند و با تقدیم 3 شهید مدافع حرم، بیش از پیش نجابت خود را ثابت کرده اند.

موسی بهزادی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت:  به یاد این شهدای گرانقدر در بیش از 90 درصد روستاها و شهرهای ممسنی تصاویر شهدا نصب شده است. تعداد دقیق تصاویر نصب شده به عدد 470 می رسد که حدود  20 تصویر شهید هنوز آماده نشده است اما در آینده نزدیک نصب خواهد شد.

وی افزود: عمده تصاویر در  بلوارهای اصلی شهر نورآباد و خیابان های اصلی روستاها نصب گردیده است.

کوچکترین قدمی که در زنده نگه دشتن یاد و خاطره شهدا مخصوصا شهدای عزیز ممسنی می توان برداشت، این است که میادین و خیابان ها را با نام و تصاویر آنها، معطر کنیم تا بوی خوش وجودشان همیشه در مشام ما بپیچد. ما در برابر شهدا مسئول هستیم، لازم است که در راستای ترویج فرهنگ شهادت تلاش کنیم.

با این نامگذاری‌ها و نصب تصاویر شهدا سعی می‌کنیم در کنار احترام به شهدای گرانقدر در حقیقت برای نسل آینده این پیام را برسانیم که ما همیشه در کشورمان، خود را مرهون و مدیون شهدایی می‌دانیم که با ایثار و گذشت حیات پاک و طیبه‌ای را برای بشریت به ویژه امت اسلامی رقم زدند.

 

بهزادی در خصوص ساماندهی گلزار شهدا نیز گفت:  اکثر قبور مطهر شهدا طی سال های اخیر ساماندهی شده و فقط 180 قبر شهید باقی مانده است که حدود 30 قبر در سال جاری به اتمام خواهد رسید و مابقی در برنامه کاری سال های آینده قرار گرفته است.

پایان گزارش /

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم