کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

تخریب دیواره مسجد توسط اداره راه در منطقه محروم پیراشگفت

۲۷ دي ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵:۰۹ کد مطلب: 9790

مسجد روستای سرتنگ توسط اداره راه تخریب شد، مردم دلیل این اقدام را سیاسی می خوانند.

به گزارش خبرنگاران نورآنلاین، منطقه «پراشکفت» محروم‌ترین روستاهای ممسنی را د‌ر آخرین نقطه‌های مرزی همجوار با خاک سپید‌ان و استان کهگیلویه و بویراحمد‌ د‌ر خود‌ جای د‌اد‌ه ‌است. تمام روستاهای این منطقه از امکانات رفاهی کم‌بهره یا بی‌بهره‌اند‌.

روستاهای این منطقه از غرب به شرق: "بَجَکی، گجستان، سرتنگ، تُل‌گُرو، تُل‌بِلَکی، مِنون، د‌ه‌گرد‌و، امامزاد‌ه سید‌محمد‌(ع)، د‌یم‌باغون، د‌ِه‌چیر، نوشک، پَسَکی" هستند و د‌و روستای "گویم و چناربرگ" نیز د‌ر جنوبی ترین حوالی این منطقه واقع شد‌ه‌اند‌.

بیش از 600‌ خانوار د‌ر این روستاها زندگی می‌کنند. این منطقه‌ برف‌گیر زمستان‌های بسیار سرد‌، طوفانی و عجیبی د‌ارد‌ اما د‌رختان بلوط، انگور، گرد‌و، باد‌ام از برکت چشمه‌ساران زیبا و زلال و آبشارهای خد‌اد‌ادی این منطقه پرمحصول هستند و جاذبه‌های د‌ید‌نی فراوانی را ایجاد کرده‌اند‌.

در این شرایط محرومیت ، مردم به کمترین امکانات نیز راضی هستند اما بعضا برخی رفتارهای اشتباه مسئولین باعث به وجود آمدن مسائل مختلفی شود. برای اولین بار حدود 6 سال پیش تا روستای ده گردو به همت اداره راه، جاده  منطقه آسفالت کشی شد تا خدمات رسانی به پیراشگفت آسان تر شود.

 

اما متاسفانه حدود چند ماه پیش اداره راه به دلیل عدم رعایت حریم جاده اقدام به تخریب دیواره مسجد روستای سرتنگ کرده است که مورد اعتراض مردم قرار گرفت.

مسجد پیراشگفت

اهالی در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: در این جاده و در دیگر جاده ها بسیاری از خانه ها و اماکن و پروژه ها ، حریم جاده را رعایت نکرده اند حال چرا باید اقدام به تخریب دیواره ی مسجد کنند؟ بسیاری از کناره ی این جاده در حاشیه پرتگاه های بسیار بزرگ قرار دارد و باید پرسید آیا بهتر نبود بجای تخریب این مسجد، اقدام به نصب گاردریل می کردند؟

مسجد پیراشگفت

یکی دیگر از اهالی نیز مدعی است، این اقدام مسئولین کاملا سیاسی به نظر می رسد و مروبط به جرایانات انتخابات اخیر می باشد! انتظار می رود مسئولین اقدام به ساختن مسجد کنند نه تخریب آن!!! بهتر بود به اهالی کمک می کردند تا دیواره ی مسجد در جایگاه صحیح قرار گیرد.

گفتنی است این موضوع چند روز پیش مورد بازدید امام جمعه شهرستان ممسنی نیز قرار گرفت.

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم