کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

پرواز دانشجوی نورآبادی از دریا تا آسمان؛ «سجاد» عاشق رشته‌اش بود

۲۶ دي ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۸:۳۱ کد مطلب: 9779

سجاد عبداللهی یکی از دانشجویان حاضر در کشتی نفتکش سانچی بود که شهیدگونه به آسمان پرکشید.

هنوز داغ پلاسکو و داغ زلزله کرمانشاه سرد نشده بود که حادثه‌ای دیگر ملت ایران را در بهت برد و بغض بر گلوی ایرانیان نشست. خبر ناگهانی و تکان‌دهنده بود، تصادف نفت‌کش ایرانی با کشتی چینی و 8 روز انتظار برای رسیدن خبری خوش از میان دود و آتش. 

همه مردم ایران دست به دعا برداشتند تا شاید خبری خوش از میان دود و آتش سانچی بیرون بیاید اما این بار آتش بر دریا غالب شد و ایران دوباره با داغی بر دل به عزای جوانان برومندش نشست. 

سجاد عبداللهی یکی از دانشجویان حاضر در کشتی نفتکش سانچی بود که شهیدگونه به آسمان پرکشید تا مصداق تازه‌ای باشد بر این شعر قیصر امین‌پور « اگر داغ دل بود ما دیده‌ایم/ اگر خون دل بود ما خورده‌ایم/گواهی بخواهید اینک گواه/ همین زخم‌هایی که نشمرده‌ایم». 

صبوری در برخورد با پدر و مادر 

علی عبداللهی برادر بزرگ سجاد وقتی می‌خواهد از سجاد صحبت کند، او را به کتابی تشبیه می‌کند که از هر کجای آن بگوید باز هم اندازه لذت خواندن کتاب نیست. نخستین ویژگی که برای سجاد ذکر می‌کند اخلاق خوب و صبوری وی به ویژه در برخورد با پدر و مادرش است. 

« هیچ وقت نسبت به پدر و مادرم عصبی نمی‌شد و تندی نمی‌کرد. یادم است یک بار پدرم به شهر رفته بود و از سجاد خواسته بود که کاری را برایش انجام دهد. سجاد با وجود اینکه خودش کار داشت اما باز هم حرف پدرم را در اولویت قرار داد. 

زمانی که پدرم از شهر بازگشت نمی‌دانم به چه دلیل عصبانی بود. وقتی دید سجاد در خانه نشسته به گمان اینکه حرفش را پشت گوش انداخته با سجاد تندی کرد اما سجاد بلند شد و صورت پدرم را بوسید و گفت که کار را انجام دادم. خیالت راحت. پدرم هم وقتی رفتار سجاد را دید صورتش را بوسید». 

عزم جدی و هدفمندی در زندگی 

عزم راسخ و جدیت برای رسیدن به هدف ویژگی دیگر دانشجوی دریادل نورآبادی بود که برادرش ذکر می‌کند. « در هر کاری که شروع می‌کرد تا پایان می‌رفت. از 7 سالگی تکواندو را شروع کرد و تا دان 4 پیش رفت حتی با وجود اینکه دانشجو بود و مشغله‌هایش زیاد بود تصمیم داشت برای دان 5 آزمون دهد. 

زمانی که می‌خواست رشته ناوبری بخواند، پدرم علاقه داشت که پزشک شود چون سجاد خیلی درس‌خوان بود و نمره زیر 17 نداشت اما خودش دنبال رشته خاص می‌گشت و رشته‌اش را خیلی دوست داشت تا اینکه با پسرخاله‌ام پوریا رشته ناوبری دانشگاه خارک قبول شدند و ترم آخر بورسیه شدند». 

ارتباطات اجتماعی سجاد از دیگر ویژگی‌های اخلاقی وی بوده که به گفته بردارش جذابیت رفتاری و اخلاقی‌اش به گونه‌ای بوده که دوستان زیادی داشته و هر کس در برخورد نخست جذب رفتار سجاد می‌شده است. 

دیدار آخر ... 

علی عبداللهی از روزهای آخر دیدار با بردارش چنین می‌گوید: « 15 آذر امسال از شرکت تماس گرفتند که برای بستن قرارداد به تهران بروند. سجاد و پوریا تا 23 آذر تهران بودند تا اینکه عازم کشتی شدند. 

یک هفته قبل از اینکه این اتفاق رخ دهد از خط کشتی تماس گرفت و گفت عازم کره جنوبی هستیم. وقتی به کره رسیدیم دوباره تماس می‌گیرم. آخرین تماس را با مادرم گرفته بود چون ارتباط عاطفی بیشتری با مادرم داشت. بعد از آن هم که این اتفاق افتاد و ما یک هفته انتظار داشتیم که خبرهای خوبی از نجات جان سرنشینان کشتی برسد اما .. ». 

سجاد عبداللهی متولد 74 دانشجوی رشته ناوبری از اهالی ممسنی استان فارس از دریا به آسمان پر کشید تا به گفته برادرش کتاب زندگی‌اش بسته شود. 

تسنیم

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم