کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

جشنواره بلوط با حضور سفرا و مهمانان بین المللی در ممسنی برگزار خواهد شد

۲۴ دي ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱:۲۷ کد مطلب: 9754

اوایل اسفند ماه برای دومین سال متوالی جشنواره بلوط در محل نهالستان شهر نورآباد ممسنی برگزار می گردد.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، در جلسه هماهنگی این جشنواره، رحمت الله فرامرزی سرپرست فرمانداری ممسنی بیان داشت: قرار است توسط انجمن های مردمی و با همکاری ادارات و نهاد های دولتی در اوایل اسفند ماه جشنواره بلوط برای دومین سال متوالی برگزار شود

وی افزود: در جشنواره بلوط علاوه بر تاکید بر این امر می توان استعداد ها و ظرفیت های شهرستان را نیز معرفی کرد. حضور مسیولین، مردم و گردشگران در  جشنواره یک فرصت مناسب است.

فرامرزی گفت: نواقص کار و نقاط قوت جشنواره های قیلی باید بررسی شود تا یک جشنواره با کیفیت برگزار گردد.


سرپرست فرمانداری در خصوص اهمیت این جشنواره گفت: بلوط در فرهنگ مردم ممسنی از جایگاه بالایی برخوردار بوده و این درخت زیبا با زندگی آنها عجین شده است لذا انتظار داریم جشنواره با کیفیت بالایی برگزار شود و امیدواریم سفرای حارجی و مهمانان بین المللی نیز حضور داشته باشند.

زمان برگزاری جشنواره با طبیعت سر سبز ممسنی همراه است که می تواند زیبایی خاصی به این مراسم بدهد بنابراین پتانسیل جغرافیایی و طبیعی شهرستان نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.  همچنین در کنار این جشنواره بلوط باید صنایع دستی و اداب و رسوم و لباس های محلی شهرستان را به نمایش بگذاریم.

محمد رضا امیری مسئول انجمن میراث زاگرس و مسئول برگزاری جشنواره نیز گفت: ممسنی یکی از مناطق محروم استان فارس است و بیکاری و اشتغال زایی جز چالش های شهرستان می باشد اما در کنار این موارد پتانسیل بزرگی در حوزه گردشگری وجود دارد که می توان با ورود به صنعت گردشری این چالش را رفع کرد.

جشنواره سال قبل دارای نواقص زیادی بود و به دنبال آن هستیم با برنامه ریزی مناسب آن اشکالات را رفع کنیم .با توجه به اینکه پیش بینی می شود این مراسم با حضور مشاور ریس جمهور و مهمانان بین المللی برگزار شود انتظار حمایت همه جانبه مسیولین شهرستان را داریم.

 

امیری با انتقاد از جشنواره های برگزار شده در سطح شهرستان، گفت: جشنواره های قبلی هیچ بازخورد و هیچ خروجی نداشته است مگر ریخت و پاش های فراوان! لذا امیدواریم با برنامه ریزی مناسب جشنواره بلوط بتواند خروجی مناسبی داشته باشد.

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم