کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

خدمات رایگان چشم و دندان پزشکی برای دانش آموزان نیازمند در ممسنی

۱۸ دي ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶:۱۵ کد مطلب: 9706

به همت خیرین حوزه سلامت قرار است خدمات پزشکی ویژه ای برای دانش آموزان نیازمند در سطح شهرستان ارائه شود.

رضا امیری رئیس آموزش و پرورش ممسنی در گفتگو با خبرنگار نورانلاین بیان داشت: حدود دو ماه پیش این طرح در منطقه پراشگفت آغاز شد و حدود 200 نفر از خدمات دندان پزشکی بهره بردند این طرح به همت خیرین سلامت روستاییان و عشایر فارس انجام شد.

 

حال طبق جلسات برگزار شده با این مجمع و با وجود محرومیت فراوان در شهرستان، قرار است این موضوع در هیئت رئیسه مجمع مطرح شود تا ادامه این طرح در شهر خومه زار و منطقه تنگ لله ( مهرنجان) اجرا شود.

 

امیری با اشاره به همکاری آقای غلامرضا شهریور از دست اندرکاران این مرکز خیریه گفت: این طرح برای اولین بار در شهرستان اجرا شد و امیدوار به تداوم آن هستیم. متاسفانه به دلیل فقر و محرومیت ، بسیاری از خانواده ها و دانش آموزان مسائل بهداشتی مربوط به دندان و چشم را رعایت نمی کنند و در هنگام بروز بیماری نیز با عدم مراجعه به پزشک با مشکلات زیادی روبرو می شوند.

 

 

گفتنی است  طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی پوسیدگی دندان در بین دانش آموزان از بدو ورود به دبستان شیوع پیدا کرده است و عدم توجه خانواده ها به مسائل بهداشتی در این زمینه باعث خرابی دندان می شود.

پیش از این نیز شبکه بهداشت و درمان ممسنی از آغاز طرح وارنیش فلوراید با هدف پیشگیری از پوسیدگی دندان در بین دانش آموزان دوره ابتدایی خبر داده بود چرا که پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری مزمن دوران کودکی و نوجوانی است که در بین اقشار جامعه با هر نژاد و رده اجتماعی مشاهده می شود.

پایان گزارش /224224


 

 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم