کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

عدم کشت محصولات آب بر ضروری است

۱۶ دي ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۰:۴۸ کد مطلب: 9683

چندی پیش در شورای کشاورزی شهرستان رستم مصوب شد تا از محصولات کشاورزی آب بر جلوگیری شود.

به گزارش نورآنلاین مصوبات اخیر شورای کشاورزی شهرستان رستم اگر با همدلی و همیاری  همه مردم و مسئولین شهرستان رستم عملی و اجرایی شود، اقدامی ستودنی است و باید با احترام عملیاتی شود.

اینکه برخی از کشاورزان و یا مردم برخی از روستاها با توجیهات احساسی و غیرعلمی معتقدند که کسی نمی تواند جلوی ما را برای کشت محصولاتی که آب بسیار زیادی مصرف می کند بگیرد، هم از نگاه اخلاقی، انسانی قابل قبول نیست و هم از نظر حقوقی و قانونی.

امروز سر منشآ همه بحرانها در کشور ما مشکل" کم آبی و بی آبی" است. می توان گرسنگی را تحمل کرد اما " تشنگی و بی آبی" را هرگز.

 دشت رستم دیگر ذخایر آبی چندانی ندارد و دارد به آخر می رسد و بحران بی آبی بیخ گوش مردم شهرستان رستم است. دلخوش نباشیم که مثلا هنوز چشمه بیشه ها آب دارد یا به قول مردم " کره سه " جاری است و یا اینکه مردم روستاهای اکبری، حسین آباد، مراسخون علیاء و سفلی این دیدگاه را دارند که روی اقیانوسی از آب قرار گرفته اند و می توانند شلتوک بکارند. این حرفهای احساسی و غیرعلمی باید کنترل شود و کارگاه های آموزشی و توجیحی برای همه کشاورزان و حتی مردم شهرنشین شهر مصیری، شهر بابامیدان و کوپن سرنا گرفته شود و همگان را به تهدیدات و فاجعه بی آبی که آینده شهرستان رستم را به شدت با مشکلات بزرگی مواجه می کند آگاه کنند.

 بیاییم  همه با هم منجی آینده بی آبی شهر و دیارمان باشیم و جلوی خطرات یک تهدید بزرگ را بگیریم. از قدیم گفتند: پیشگیری بهتر از درمان است. اگر این پیشگیری با همدلی و تفاهم و همیاری و دلسوزی همه مردم و نهادها باشد چه بهتر و اگر احیاناً برخی خواستند با زیر بار نرفتن از این مصوباتِ آینده نگر راه خود را بروند لازم است از حربه قانون و جریمه های بسیار سنگین جلوی خودخواهی های آنها گرفته شود.

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم