کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

شهرستان #رستم دارای کمترین با سواد در سطح استان فارس

۱۶ دي ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰:۵۲ کد مطلب: 9676

لزوم توجه به نهضت سواد آموزی در شهرستان نوپای رستم احساس می شود.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، تشکیل نهضت سوادآموزی نشان از آینده نگری و ژرف اندیشی بنیانگذار جمهوری اسلامی است و امروز با کاهش چشمگیر بیسوادان شاهد آثار و برکات این دور اندیشی امام راحل(ره) هستیم. لذا در این رستا باید گفت که مبارزه با بیسوادی یک حرکت مبارک و ارزشمند است و همه باید در هر جایگاهی که هستند به این مهم کمک کنند.

 

برای ریشه کنی  بیسوادی ضرورت دارد همه آحاد جامعه و تمامی مدیران و مسئولان ادارات و سازمان های دولتی به متولیان امر  کمک کنند.

 متاسفانه  شهرستان #رستم دارای کمترین با سواد در سطح استان فارس است عیسی ملک پور، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس می گوید: شیراز با 93 و یک دهم درصد بیشترین تعداد باسواد و شهرستان رستم با 79 و پنج دهم درصد کمترین تعداد باسواد بالای 6 ساله استان را به خود اختصاص داده اند.

 

دین مبین اسلامی اهمیت ویژه ای برای علم و علم آموزی قائل شده است تا جایی که رسالت پیامبر اسلام با اقرأ یعنی بخوان آغاز شده و پیامبر اسلام هم در طول حیات پربرکتش توجه ویژه ای به این مهم  داشته است.

 

با وجود این فرهنگ غنی انتظار می رود به این مساله توجه بیشتری شود باید در حوزه فرهنگ سازی نیز اقدامات بهتری در دستور کار قرار گیرد.

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم