کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

گزارش عجیب خبر آنلاین در خصوص میزان #بیکاری در ممسنی !

۱۶ دي ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸:۴۹ کد مطلب: 9671

بهترین راه حل ریشه‌کنی بیکاری، ایجاد صنایع و کارخانجات صنعتی است.

پس از اعتراضات چند روزه مردم نسبت به گرانی و به تبع آن برگزاری یک تجمع در شهر نورآباد، خبرگزاری کشوری خبر آنلاین  در گفتگو با هدایت‌الله خادمی، نماینده مردم ایذه مدعی شد : ممسنی  با 32 هزار نفر جمعیت شاغل، 7 هزار و 274 نفر جمعیت بیکار دارد و با نرخ بیکاری 18.4 درصدی در رتبه 30 بیکاری کشور قرار گرفته است!!!

همچنین در این گزارش آمده است : در شهرستان دورود استان لرستان نیز از جمعیت فعال 51 هزار و 779 نفری، 44 هزار و 374 نفر شاغل و 7 هزار و 405 نفر بیکار هستند. نرخ بیکاری در این شهر 14.3 درصد و رتبه آن در کل کشور، 62 است.

 

اولا اینکه جمعیت ممسنی را 32 هزار نفر تخمین زده اند به نظر می رسد اشتباه است و دوما همه می دانند که معضل بیکاری در شهرستان بدون صنعت ممسنی، اولین دغدغه مردم است و جوانان را مجبور به مهاجرت به شهر های جنوبی بویژه عسلویه می کند.

 

مهمترین دغدغه و مشکل جوانان  ممسنی بیکاری است  اگرچه بیکاری یک معضل فراگیر کشوری است اما این مساله درحوزه این شهرستان اقتصادی بیشتر از سایرمناطق به چشم می آید. لذا دولت باید تمام  برای رفع این  رفع این مشکل بزرگ تمام تلاش خود را انجام دهد.

جوانان این مرز و بوم انتظار دارند متولیان امور کار و کارآفرینی به لحاظ موقعیت صنعتی و نفت خیزبودن این شهرستان به توسعه این بخش و رونق مراکز اشتغالزا نگاه ویژه ای داشته باشند.  با فراهم شدن فرصتهای شغلی برای جوانان می توان بسیاری از مسایل و مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را حل کرد. یادمان نرود در این شرایط یکی از مهم‌ترین دلایل بزهکاری جوانان نبود شغل برای این دسته از افراد است.

 

بهترین راه حل ریشه‌کنی بیکاری، ایجاد صنایع و کارخانجات صنعتی  است. همچنین جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی بهترین زمینه برای رفع مشکلات جوانان این خطه از خاک ایران زمین است و انتظار می رود تمامی مسوولان در این زمینه تلاش جدی کنند.

 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم