کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

ضعف مسئولین ممسنی و رستم در معرفی شهدای مدافع حرم / دریغا از یک مستند مناسب

۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۰۶:۴۷ کد مطلب: 9526

شهرستان ممسنی و رستم با تقدم 6 شهید مدافع حرم و اعزام بیش از 200 نیرو به مناطق سوریه و عراق در مبارزه با داعش نقش بسزایی داشته است اما متاسفانه این بار نیز ممسنی و رستم در معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های خود ضعیف عمل کرد.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، بسیاری از شهرستان های همجوار ممسنی مانند کازرون همواره توانسته اند در معرفی کوچکترین دست آوردها و پتانسیل های خود به بهترین شکل آن را در کشور مطرح کنند اما ممسنی نه تنها نتوانسته وجود 600 شهید دوران دفاع مقدس و 6 شهید مدافع حرم را به خوبی معرفی کند در بیان دیگر پتانسل های منطقه مانند پرورش نخبگان علمی، مذهبی، ظرفیت های بکر منطقه  و وجود سرمایه های غنی معدنی نیز موفق نبوده است.

 

شاید همواره این گلایه از مسئولین بوده است که چرا این پتانسیل های مادی شهرستان را معرفی نمی کنند اما امروزه این دغدغه نیز مطرح است که مسئولین ما در معرفی پتانسیل های معنوی و ارزشی شهرستان نیز ضعیف بوده اند.

شاید یکی از بزرگترین افتخارات معنوی شهرستان ممسنی و رستم همین وجود شهدای مدافع حرم باشد اما می بینیم که مسئولین و گروه های مردمی دست روی دست گذاشته اند و در معرفی این شهدا حتی یک مستند با کیفیت مناسب نیز تولید نشده است. شهدایی چون ستار محمودی اولین شهید مدافع حرم ممسنی، صفدر حیدری از فرماندهان مدافع حرم ، مهرداد قاجاری اولین شهید مدافع حرم ایل قشقایی، عسکر زمانی، ابوذر داوودی شهید مدافع حرم و دانشجو، بهزاد سیفی اولین شهید مدافع حرم رستم مطمئنا جایگاهی مانند شهید حججی دارند.

 

خواهر شهید زمانی نیز معتقد است : این بزرگواران با وجود اینکه اغلب جوان هستند و دهه هفتادیو از نسل سوم انقلاب، همان هایی که نه دوران انقلاب رادیدند ونه هشت سال دفاع مقدس را، اما به نحوی رشادت و دلاوری خود را در جبهه ی عشق به نمایش گذاشته اند
که گویی در زمان انقلاب حضور داشتند و این بزرگوارن در مکتب امام خامنه ای مدظله العالی درس رشادت وشهادت را آموخته اند
درنتیجه تبیین راه این بزرگواران می تواند برای نسل جدید تفکری انقلابی، وحدت و یکپارچگی و مهم ترین آن عشق به اهل بیت و درنهایت دفاع ازحریم اهل بیت را نهادینه کند.

 

افسانه زمانی افزود: معرفی شهدای مدافع حرم شهرستان ممسنی و رستم دراین آشفته بازاردنیای امروزی لازم و ضروری است تا جوانان راه نجات را در عشق الهی بیایند.

چون اکثریت این شهداازهمین نسل سوم انقلاب هستند . پس کافیست فقط راه براین جوانان ونوجوانان بازشود بی شک تاثیری شگرف خواهد داشت چون جوانان و نوجوانان ایرانی در هر شرایطی وحدت و یکپارچگی خود را دارند، و این مهم ترین دلیل برای بالندگی، و پیشرفت انقلابی است.

 

الگو سازی برای نسل جدید انقلاب با به تصویرکشیدن رشادتهای ودلاوری های این شهیدان راه حق،که درجبهه ی جنگ چه شیرمردانی بودندکه ازتمام  آمالها وآرزوهای دنیاییشون گذشتند محقق خواهد شد.

 

نهاد های فرهنگی که که وظیفه ی اصلیش زنده نگه داشتن یاداین شیرمردان جبهه ی حق است باید در این راستا تلاش کنند.

این خواهر شهید افزود:  نسلی که انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را ندیده اند و اینقدرعاشقانه جنگدند بدانید حق این شیرمردان دردنیا ادا نمیشود حداقل کاری که از ما برمی آیید زنده نگه داشتن یاد این بزرگواران است  که متاسفانه درشهرستان ما این دلاورمردان بسیار، بسیار، بسیار مظلومند.

این شهدا همه چیز دنیایی خود را پشت سرگذاشتند و رفتند تا در برابر دشمن و گروهای تکفیری  و آن سوی مرزهای جعرافیایی ایران جان خود را فداکردند. تا ما با آرامش و امنیت به کارهای روزمره ی خود برسیم

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم