کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

همایش مبارزه با مواد مخدر در شهرستان رستم برگزار شد

۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۵:۰۷ کد مطلب: 9476

همایش مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی با حضور مردم و مسئولین در ‏سالن سمیه شهر مصیری برگزار شد.‏

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، سید ابوطالب حسینی فرماندار شهرستان رستم در سخناني با بيان مضرات مواد مخدر و آسيب هاي اجتماعي و خانوادگي اين مواد ،بر نقش اساسي جامعه  و خانواده  و همسالان در زمينه آگاه سازي و بصيرت جوانان تاکيد کرد.


وي با اشاره به نيت هاي شوم و پليد دشمنان اسلام و انقلاب از جوانان و والدين خواستند با تکيه بر آموزه هاي ديني و کانون گرم خانواده ، خود و جامعه اسلامي را بيمه کنند.


فرماندار رستم در ادامه با تشريح جزئيات روش هاي مصرف و شيوع مواد مخدر در بين جوانان و دانشجويان خاطر نشان کرد: مصرف مواد مخدر متاسفانه به عنوان ماده اي ارزان و آسان در بين جوانان و حتي زنان شيوع پيدا کرده است که لازم است خانواده ها و دانش آموزان آگاهی های لازم را در این زمینه داشته باشند.

 

 

به گزارش نورآنلاین، گفتنی است اعتیاد به مواد خدر موجب آسیب جسمی، اجتماعی ، فرهنگی و خانوادگی می شود، درمان اعتیاد در اصل به شکل تغییر رفتار یا تعدیل مصرف انجام میشود تا شخص به تدریج شیوه زندگی خود را تغییر دهد و مغز او به آهستگی به یادگیری مهارتهای جدید بپردازد. درواقع اعتیاد، همانند نوعی بیماری قند یا نارسایی قلب است که در صورت رعایت نکردن رژیم غذایی و بازگشت به شیوه قدیم زندگی و همچنین عدم مصرف دارو، موجب بروز آسیبهای جدی و حتی مرگ میشود.

 

هنگامی که شخصی برای اولین بار ماده مخدر یا توهم زا و یا هرگونه از مواد اعتیادآور را مصرف میکند، لذت بسیار و غیر واقعی را تجربه میکند. دستگاه کناری غرق در دوپامین میشود. البته این مواد تاثیرات دیگری هم دارند، برای مثال کسی که برای اولین بار سیگار یا حشیش میکشد، در اثر تاثیر سموم شیمیایی موجود در آنها به سرفه افتاده و دچار حالت تهوع میشود. سرفه و تهوع حالات گذرایی هستند که پس از برطرف شدن، شخص تصور میکند که این مواد دیگر تاثیر "بدی" بر او ندارند.

اما مغز از همان لحظه اول و در اثر سیل غیر طبیعی انتقال دهنده های نورونی، شروع به تغییر میکند. برای مثال، نورونها در اثر دریافت کردن بیش از حد دوپامین، به کاهش گیرنده ها میپردازند. ممکن است نورونها تولید دوپامین را هم کاهش دهند. نتیجه هردو، کاهش مقدار دوپامین در مغز است که تنظیم کاهشی نام دارد. این مواد سمی، میتوانند موجب مرگ نورونها هم بشوند. در نهایت اتفاقی که می افتد، مرگ تدریجی مغز و اعصاب خواهد بود.

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم