کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

اقدام جالب مردم روستای دشت رزم برای جلوگیری از روند مهاجرت به شهرها و حل مشکلات + تصاویر

۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰:۱۶ کد مطلب: 9459

مردم روستای «دشترزم» در شهرستان نورآباد ممسنی از توابع استان فارس در اقدامی جالب و در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات این روستا و جلوگیری از روند رو به رشد مهاجرت مردم به شهرها، هر چند وقت یک بار راه پیمایی خانوادگی برگزار می کنند.

مردم این روستا روز جمعه اولین پیاده روی خانوادگی خود در چارچوب این طرح را با شعار «اتحاد و همدلی» برگزار کردند که جمع کثیری از گروههای مختلف سنی در این پیاده روی حضور داشتند.

براساس این گزارش، این روستا در شمال و ۱۵ کیلومتری شهر نورآباد ممسنی در استان فارس قرار دارد و با ۳۰۰ خانوار دارای جمعیتی قریب به ۲ هزار و پانصد نفر می باشد اما اخیرا به دلیل نبود شغل که مردم را وادار به ترک روستا و مهاجرت به شهرهای مختلف می کند، از جمعیت آن کاسته شده است.

متاسفانه این روستا که یکی از بزرگترین روستاهای شهرستان ممسنی به شمار می رود و دارای پیشینه تاریخی است، به دلیل بی توجهی در توسعه و تجهیز امکانات و زیرساختها دچار مشکلات فروانی شده است که آنها را مصمم نموده تا با راههای مختلف به دنبال رساندن صدای خود به مسئولان و حل و فصل مشکلات روزافزون باشند.

جونان این روستا با تشکیل گروههای مختلف در شبکه های مجازی در پی برنامه ریزی برای حل مشکلات و ایجاد شغل برای جوانان هستند تا از روند روز افزون مهاجرت به شهرها جلوگیری کنند.

«دکتر محمد عربی» رئیس ورزش های همگانی شهرستان ممسنی و از حامیان این طرح در این باره می گوید: هدف از این اقدام، اتحاد تمامی مردم روستا اعم از آنهایی که در روستا حضور دارند و آنهایی که از این روستا کوچ کرده اند، ایجاد روحیه همدلی میان مردم، ترغیب سرمایه داران و چهره های سرشناس روستا برای سرمایه گذاری در روستا به هدف جلوگیری از روند روبه رشد مهاجرت به شهر و رساندن صدای مردم به مسئولان برای رسیدگی به مشکلات روستا است.

منبع: شفقنا

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم