کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

گزارش خبرگزاری تابناک و باشگاه خبرنگاران از شهرستان رستم

۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰:۵۴ کد مطلب: 9458

یکی از شهرستان‌های استان فارس با عنوان شهر رستمشناخته می‌شود. نام رستم از ۸۰۰ سال قبل تا به امروز در ذهن ایرانیان و جهانیان ثبت شده و یادآور پهلوانان ایرانی و نماد ملی و جوانمردی است. این نام نخستین بار در شاهنامه فردوسی که امروزه به عنوان یکی از شاهکار‌های خلق شده در بستر زبان و ادبیات فارسی شناخته می‌شود، ذکر شده است.

بنا بر این گزارش، رستم، مهم‌ترین چهره اسطوره‌ای ادبیات فارسی به حساب می‌آید. این چهره شاخص داستان‌های شاهنامه فردوسی، مظهر پهلوانی و دلیری است.

شایان ذکر است؛ شهرستان رستم یکی از کهن‌ترین مناطق باستانی ایران و بین‌النهرین به شمار می‌رود. به گواه تاریخ، مردم این شهرستان به رهبری آریوبرزن در مقابل لشکر اسکندر مقاومت کردند و تا کشته نشدند، اسکندر نتوانست وارد سرزمین پارس شود.

گفتنی است؛ از جاذبه‌های شهرستان رستم می‌توان به غار بوف اشاره کرد. این غار یکی از کهن‌ترین زیستگاه‌های انسان نخستین به حساب می‌آید. قدیمی‌ترین دوره‌ی استقرار در غار بوف به حدود ۳۶ هزار سال قبل برمی‌گردد.

خاطرنشان می‌شود؛ از جاذبه‌های دیگر این شهرستان می‌توان به چشمه انجیری، سراب سیاه منصور‌آباد، پتکون زیرد و آبشار پای‌تف اشاره کرد.

 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم