کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
مانور زلزله و ایمنی در مدارس شهرستان ممسنی برگزار شد

وضعیت نامناسب واحد های مسکونی در روستاها / لزوم مقاوم سازی

۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶:۲۴ کد مطلب: 9414

این مانور به منظور آمادگی یگان های امدادی و همچنین دانش آموزان هنگام بروز حوادث غیر مترقبه به ویژه زلزله و بلایای طبیعی در مدارس شهرستان ممسنی برگزار شد.

سید ایمان موسوی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ممسنی در حاشیه برگزاری این مانور در مدرسه ستایش اظهار کرد: هدف از برگزاری این مانور، آموزش نحوه پناهگیری در زمان وقوع زلزله به دانش آموزان و مقابله با حوادث احتمالی بعد از آن است.


وی افزود: هدف مهم این مانور این است که بتوانیم با آموزش های کافی، جان 80 درصد از افراد را در زمان وقوع زلزله سالم نگاه داریم و دانش آموزان پس از فراگیری می توانند به خانواده های خود نیز اطلاع دهند.

 

20 نفر از دانش آموزان تحت عنوان گروه های دادرس جوانان هلال احمر که توسط نیروهای ما آموزش دیدند و در چند تیم در بخش های حمل مصدوم، تریاژ و عملیات پیش بیمارستانی حضور داشتند، مصدومان را به مراکز درمانی انتقال دادند.

وی در پایان بر لزوم مقاوم سازی در شهرستان تاکید کرد و گفت: متاسفانه وضعیت واحد های مسکونی بویژه در روستاها مناسب نیست و باید به مقاوم سازی  توجه ویژه ای شود.

رحمت الله فرامرزی سرپرست فرمانداري نیز گفت:  ممسني بر روي گسل زلزله كازرون قطر واقع گرديده بايد آسيب شناسي كنيم و از زلزله اخير كرمانشاه درس بگيريم و ضعف هاي موجود در سراسر كشور و شهرستان را مرتفع نمائيم كه هنگام وقوع زلزله احتمال وقوع خسارات را به حداقل ممكن برسانيم.


رئيس مديريت بحران بحران شهرستان آموزش در خصوص زلزله را یکی از روش های مداخله در مخاطرات زلزله عنوان کرد و افزود : در واقع مانور شبیه سازی شرایط بحرانی است و مجموعه ای از تمرین ها هاست که برای ارزیابی برنامه های تدوین شده جهت مقابله و مواجهه با حوادث احتمالی به کار می رود .


فرامرزي با بيان اينكه دانش آموزان در زمان وقوع زلزله روحيه خود را از دست ندهند و آنها را به لحاظ روحي و رواني آماده كنيم تاکید کرد : در مانور زلزله دانش آموزان در شرایط حادثه قرار گرفته و همین امرباعث می شود که شیوه رویارویی با زلزله را بیاموزند و این یافته های تجربه شده را نیز در طول زندگی و در هنگام زلزله مورد استفاده قرار دهند و بتوانند گره های به وجود آمده در اوج حادثه ای همچون زلزله را به راحتی باز نمایند.


 سرپرست فرمانداري شهرستان در پایان از تلاش ها و هماهنگی های مدیرآموزش و پرورش و از اقدامات جمعیت هلال احمر ، اورژانس و آتش نشانی و ساير اعضاي مديريت بحران شهرستان در برگزاری این مانور تقدیر و تشکر نمود.

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم