کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

نامه ای به رئیس و کارکنان بیمارستان ممسنی

۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸:۰۷ کد مطلب: 9412

پسندیده تر این است که شخص بزرگوار شما از بیمار و همراهان بیمار که منبع اصلی این خبر برای رسانه ها بودند بخواهید شفاف سازی و روشنگری منصفانه کنند و این موضوع را با رویکرد اخلاق پزشکی بین خود و بیمار حل و فصل نمایید

ریاست و کارکنان بیمارستان ولیعصر ممسنی
سلام علیکم مِن قول رب الرحیم

خداوند هم پدر و مادر شماها را بیامرزد و هم پدر و مادر خبرگزاریها و رسانه های شهرستان را. چرا که اگر پزشکان و پرستاران متخصص و متعهد نداشته باشیم که طبیب دردهای جسمی و روحیِ شهروندان فهیم این شهرستان باشند مشکلات سلامت مردم بیشتر از اینها خواهد بود. همچنان که اگر خبرگزاریها، رسانه های محلی نباشند که پیام آور و پیام رسانِ امید، اخلاق و آگاهی در جامعه باشند، فقر اطلاعات و آگاهی منجر به پایداری جامعه استبدادی و استکباری می شد.


▪️در این راستا؛ معتقدیم در حال حاضر مظلومترین و یا به به بیان عمومی؛ دیوار کوتاهتر از رسانه ها در شهرستان ممسنی و رستم نبوده و نیست. چرا که همین رسانه ها سکوی پرتاپ و پله موفقیت شما مسئولان می شوند و باز همین شما مسئولان هستید که در بسیاری از موارد رسانه ها را مقصر اصلیِ کم کاریها و یا ضعفهای مدیریتی خود معرفی می کنید.
▪️کم نبوده و نیست که مسئولان ممسنی و رستم به راحتیِ هر چه تمامتر رسانه ها را در مسائل مختلف مقصر معرفی کرده اند و تیشه به ریشه آزادی بیان، روشنگری، شفاف سازی، انتقاد سازنده برای حل مشکلات مردم زده اند.
▪️لذا در خصوص خبر اخیر بیمارستان ولیعصر ممسنی آنچه که مشهود و آشکار است: تمام خبرگزاریها و رسانه های محلی تنها به انتشار گفته های خود بیمار و همراهان آنها و حتی جوابیه شما اکتفا نمودند که رسالت حقیقی آنهاست و مطلبی را منتشر نکردند که بازتولید ذهنی و یا برآمده از پیش داوری و یا قضاوت انها در خصوص این حادثه باشد که مصداق " نشر اکاذیب" تلقی شود.
▪️بنابراین در متن جوابیه و دفاعیه جنابعالی اینکه بیاییم رسانه ها را تهدید به پیگیری های قضایی، انتظامی و یا حقوقی کنیم و یا آنها را متهم به "نشر اکاذیب" کنیم شایسته و پسنده شخص بزرگواری همچون شما نیست.


▪️پسندیده تر این است که شخص بزرگوار شما از بیمار و همراهان بیمار که منبع اصلی این خبر برای رسانه ها بودند بخواهید شفاف سازی و روشنگری منصفانه کنند و این  موضوع را با رویکرد اخلاق پزشکی بین خود و بیمار حل و فصل نمایید و ان شاء الله این مسئله هم با نیک اندیشی و نیک گفتاری ختم به خیر شود.
▪️خبرگزاری دیار ممسنی، ندای لر، خبر نورآباد، غرور لر، فردای ایل، ایل قلم، ذره بین و دیگر رسانه های منطقه رسالت خبری خود را به نحو شایسته ای ایفا نمودند و اتهامات وارده بر این رسانه ها در موضوع اخیر اخلاقی و منصفانه نیست.
برای شما و همه همکاران پر تلاش تان‌ در این خاکریزِ خدمت، از خدای بزرگ دعای خیر و توفیقات روز افزون مسئلت دارم.

 

حمید گنجایش

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم