کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
توسط نویسندگان ممسنی و رستم

کتاب امپراطوری وحشت منتشر خواهد شد

۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷:۰۹ کد مطلب: 9410

گروه تروریستی داعش در ژوئن 2014، حمله ای رعدآسا را آغاز کرد که ظرف مدت کوتاهی توانست کنترل سرزمینی به بزرگی بریتانیا را در خاورمیانه به دست گیرد. تمامی اخبار بلافاصله به اقدامات خشونت بار آنها پرداخته و این در حالی بود که هنوز کسی نمی دانست آنها چه کسانی هستند و از کجا آمده اند.

به گزارش نورآنلاین، یک روزنامه نگار و خبرنگار انگلیسی روایتی را از درون این گروه تروریستی ارائه کرده است. "اندرو هاسکن"، بواسطه گزارش دهی های منحصر بفرد و دست اولی که دارد توانسته است تصویری جامع  و کامل از  داعش، ایدئولوژی ظالمانه و روش های افراطی آنها را به تصویر بکشد و این کتاب در سطح دنیا با استقبال گسترده روبرو شده است.

حال جناب آقای حمید گنجایش، دانشجوی کارشناسی ارشد روابط بین الملل با همکاری " احسان احسانی دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق عمومی " مجوز ترجمه و چاپ این کتاب را از کتابخانه ملی ایران دریافت کرده اند و این کتاب را برای چاپ و نشر در دو حوزه دانشگاهی و عمومی آماده چاپ کرده اند.

  کتاب "امپراطوری وحشت" با تصویری هم ترسناک و هم قانع کننده از این گروه تروریستی نشان می دهد که داعش چه خواهد شد، مشخص می سازد که چگونه شکست خواهد خورد و در نهایت پرسشی را مطرح می سازد که "اگر داعش از بین رود، آیا می توانیم از بروز و ظهور گروه دیگری که جایگزین آنها می وشد، جلوگیری کنیم؟"

همچنین در کتاب پیش رو با بررسی پیروزی ها و موفقیت های  بدست آورده داعش در جذب نیرو از طریق شبکه های اجتماعی، به تجزیه و تحلیل ریشه ها و ساختار سازمانی این گروه می پردازد. از پایگاه اصلی خود در سوریه و عراق، داعش به صورت جهانی در 17 منطقه تابع از اندونزی تا نیجریه و در 60 کشور گسترش یافته و قادر به انجام عملیات هایی، مانند حملات تروریستی پاریس، در سطح جهان است.

 این کتاب برای درک بهتر از تهدید داعش، به بررسی ساختار سازمانی و ایدئولوژی پایه پرداخته و پیامدهای تلاش های غرب جهت حمله و تهاجم به رهبری داعش را بیان می دارد.
نویسنده تاکید می کند که چگونه منافع ملی فردی بین اتحاد نظامی غربی و شرکای محلی به تقویت داعش کمک کرده است. با توجه به گسترش ایدئولوژی داعش، کتاب درباره احتمال بروز و ظهور مواجهه خشونت بار میان نیروهای دموکراتیک و اسلامی هشدار می دهد. مخاطبان اصلی این کتاب، محققین حوزه های روابط بین الملل، مطالعات امنیتی و راهبردی، تصمیم سازان و علاقه مندان خاص این حوزه هستند و یکی از  مهمترین و شاخص ترین کتابها در حوزه تحلیل رفتارشناسی داعش و گروه های‌ تکفیری است است.. کتاب در سال2017 و توسط انتشارات Palgrave McMillan منتشر شده است.

در هفته کتاب و کتابخوانی، این اقدام فرهنگیِ برجسته و شاخصِ ملی در حوزه چاپ و نشر کتاب های دانشگاهی_عمومی، پیرامون گروه های تکفیری و داعش توسط دو جوانِ فرهیخته دیار ممسنی و رستم را تبریک می گوییم و ان‌شاءالله این قدمهای بزرگ فرهنگی در عرصه ملی ادامه داشته باشد.

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم