کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
فرماندهی نیروی انتظامی ممسنی گفت:

استفاده از مشروبات الکی در بین پسران ممسنی بیداد می کند / تریاک و حشیش بیشترین مواد مورد استفاده معتادین

۸ آذر ۱۳۹۶ - ۷:۴۹:۵۴ کد مطلب: 9400

تریاک ، حشیش ، شیشه و دیگر مخدرهای صنعتی بیشترین مواد استفاده شده بین جوانان است و سن اعتیاد به قشر دانشجویان و دانش آموزان نیز رسیده است متاسفانه در شهرستان و در بین پسران استفاده از مشروبات الکی بیداد می کند.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین،  همایش آسیب های اجتماعی با حضور والدین دانش آموزان شهر نورآباد در سالن امیر کبیر شهر نورآباد برگزار شد و در این همایش محمد عبادی نژاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان ممسنی گفت: پلیس در جامعه به عنوان یک نهاد رسمی به دنبال نظم و امنیت و مقابله با جرم، جنایت و آسیب ها و تهدیدات جامعه است و تلاش شبانه روزی در این زمینه انجام می دهد.

وی در ادامه گفت: امروزه عصر تکنولوژی و اطلاعات است کوچکترین وقایع از طرف رسانه ها و شبکه های اجتماعی مخابره می شود اما همین اندازه که تکنولوژی سود آور است می تواند خطر آفرین و تهدید کننده باشد که دلیل اصلی وقوع این تهدیدات، ناشی از عدم استفاده صحیح از نرم افزارها است.

دشمن از ابزار های مختلف برای جنگ نرم استفاده می کند و یکی از این ابزارها همین شبکه های اجتماعی است و حتی تا اندازه ای موفق بوده اند و جوانان ما را مورد آسیب  و تفکرات آنها را تغییر داده اند لذا خانواده ها باید در این مساله ورود کنند و کنترل و مراقبت فرزندان در شبکه های اجتماعی را در فضای آرام و منطقی انجام دهند.

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم آموزش فضای مجازی به والدین گفت: امروزه مهمترین آسیب های اجتماعی برای جوانان، ابتدا از طریق گوشی های هوشمند آغاز می شود ، بنابراین باید امکان حضور والدین در کلاس‌های آموزشی و تبیین فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی مهیا شود. با برگزاری کلاس های آموزشی می توان بسیاری از این آسیب‌ها را جلوگیری کرد و راهکارهای مفید در این خصوص برای خانواده‌ها تبیین شود. آسیب‌های فضای مجازی از جمله اتفاقاتی است که در این فضا رخ داده و آن را نمی‌توان انکار کرد و تنها راه برای اصلاح آن آگاه‌سازی و آشنایی بیشتر والدین در این خصوص است.

وی با اشاره به وضعیت اعتیاد در شهرستان ممسنی گفت: تریاک ، حشیش ، شیشه و دیگر مخدرهای صنعتی بیشترین مواد استفاده شده بین جوانان است و سن اعتیاد به قشر دانشجویان و دانش آموزان نیز رسیده است  متاسفانه در شهرستان و  در بین پسران استفاده از مشروبات الکی بیداد می کند.

 

کاهش سن اعتیاد در ممسنی

رضا امیری ریس آموزش و پرورش شهرستان ممسنی در همایش اعتیاد و آسیب های اجتماعی گفت: ما با استفاده از روش های علمی به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی هستیم. آموزش،  تعلیم و پرورش بدون نگاه اجتماعی امکان پذیر نیست دبیران و معلمان باید دقت کنند که پیرامون دانش آموزان احتمال وقوع آسیب های متعددی وجود دارد.  علاوه بر شبکه های اجتماعی و ماهواره،  مساله اعتیاد نیز از دیگر مواردی است که می تواند دانش آموز را تهدید کنند.  
همه ی گروه‌های سنی در معرض خطر اعتیاد قرار دارند و سهم جوانان بیش تر از دیگران است، رویکرد بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر امری مهم و ضروری برای دعوت از خانواده ها برای آموزش و آشنایی با مسایل پیشگیری از اعتیاد بوده که با فرزندان خود شیوه های درست رفتاری و تربیتی داشته باشند. همه آحاد جامعه باید در برابر مبارزه اجتماعی با مواد مخدر احساس وظیفه و مسوولیت بیشتری کنند و این موضوع را دغدغه ای اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی و غیره بدانند.

وی افزود: کاهش سن اعتیاد در شهرستان مشاهده می شود و باید والدین   علاوه بر اینکه از مواد مخدر استفاده نکنند  فرزندان خود را نیز برای نه گفتن به مواد مخدر آماده نمایند.

امیری در پایان گفت: از شورای شهر  انتظار داریم بیشترین توجه را به مسائل اموزش و پرورش و نگاه های اجتماعی و فرهنگی داشته باشند.

 

ماهواره و تبلیغات شیطان پرستی

دکتر رامین فرازمرزی از کارشناسان حوزه اجتماعی نیز در این همایش علاوه بر بررسی آسیب ها و تهدیدات شبکه های اجتماعی و اعتیاد به خطرات استفاده از ماهواره اشاره کرد و گفت:  ماهواره ابزاری است حاصل تکنولوژی بشر که می تواند به راحتی انتقال پیام را در قالب برنامه های رادیویی و به ویژه تلویزیونی در سرتاسر جهان برای مخاطبین میسر سازد. از این نگاه، روی آوردن جوانان به این ابزار همچون دیگر مواهب تکنولوژی، بیشتر است.

تنوع طلبی خصلت ذاتی انسان هاست و تکنولوژی ماهواره با امکان پخش برنامه های متنوع از صدها شبکه تلویزیونی به طور همزمان، این حس را به راحتی در جوانان ارضا می کند. از طرفی جوانان به دنبال دیدن برنامه هایی هستند که در رسانه ملی پخش نمی شود و متاسفانه باید گفت که بیشتر به دنبال فیلم های مستهجن هستند.

وی با اشاره به اینکه مساله شیطان پرستی یکی از مواردی است از طریق ماهواره یا شبکه های اجتماعی تبلیغات گسترده ای می شود افزود: نوجوانان و جوانانی که از مشکلات مختلف از جمله مشکلات احساساتی،  رنج می برند و جذب شیطان پرستی می شوند و شاید در ابتدا فقط پوشیدن لباس های متفاوت باشد. شیطان پرستی نوعی عارضه است و اکثر فعالیت های منحرفانه در ارتباط با شیطان پرستی صرفا نشان می دهد که در زندگی افراد جوانی که به این فرقه روی می آورند، مشکلات بسیار جدی وجود دارد.

 

پایان گزارش /224224


 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم