کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

فرماندار شیراز: افزایش قیمت نان در شیراز منتفی است

۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۳:۲۸ کد مطلب: 9397

فرماندار شیراز گفت: افزایش قیمت نان باید با کارشناسی و قرار گرفتن در چهار چوب قانونی تعریف گردد و به دلیل اینکه در این چهار چوب قرار نگرفته است این طرح منتفی اعلام شده است .
 حیدر عالیشوندی فرماندار شیراز گفت: هرگونه تغییر در قیمت نان باید در کارگروه آرد و نان شهرستان به تصویب برسد تا لازم الاجرا باشد. 
وی ادامه داد: در قانون نیامده است که سازوکار دیگری دیگر برای قیمت آرد و نان تصمیم گیری کند و از این جهت بود که ما در روزهای گذشته از افزایش قیمت نان تعجیب کردیم. 
 
فرماندار شیراز اظهار کرد: افزایش قیمت نان باید با کارشناسی و قرار گرفتن در چهار چوب قانونی تعریف گردد و به دلیل اینکه در این چهار چوب قرار نگرفته است این طرح منتفی اعلام شده است.
 
وی گفت: انتظار است که شهروندان در صورت مشاهده هرگونه افزایش نرخ نان و کاهش وزن خمیر نان، موضوع را به فرمانداری گزارش دهند تا در مدت 24 ساعت موضوع پیگیری و با متخلفان برخورد شود.
 
عالیشوندی با اشاره به اینکه علت بی کیفتی نان ناکمبود تعداد نانوایی است گفت: در سطح شهرستان شیراز نسبت به میانگین سرانه کلان شهرهای کشور حدود 823 نانوایی، براساس سرانه استانی حداقل 223 نانوایی کمبود داریم و براساس آن یک برنامه ریزی انجام داده ایم تا کیفیت بخشی در نان داشته باشیم.
 
فرماندار شیراز گفت: ارتقای کیفیت نان با یک برنامه منسجم در دستور کار است تا افرادی که نانوایی تاسیس می کنند متخصص، باتجربه و دارای توان مالی و فنی باشند؛ بر همین اساس در سال جاری برای 25 متقاضی صلاحیت دار که دارای تجهیزات به روز بودند مجوز نانوایی صادر کردیم. 
 
فرماندار شیراز گفت: کیفیت نان علاوه بر وجود آرد مرغوب به چگونگی پخت آن و عمل آوری توسط دستگاه های استاندارد و نیروی کار متخصص وابسته است که همگی در کنارهم می توانند به کیفیت نان و رضایت مشتری منجر شود.
 
گفتنی است در روزهای اخیر، مباحثی درباره افزایش قیمت نان در کشور مطرح شده بود.رئیس اتاق اصناف کشور در این باره اعلام کرد: اجرای طرح افزایش قیمت نان تا زمان بررسی مجدد در کارگروه شورای آرد و نان متوقف شده است.
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم