کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ممسنی گفت:

با تخریب کنندگان فرهنگ وقف در شبکه های اجتماعی برخورد خواهیم کرد

۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۱۶:۰۲ کد مطلب: 9339

برخی از افراد نسبت به موقوفه ها مسائل غیر تخصصی بیان می کنند و این فرهنگ را تخریب می کنند در حالی که سند های آن وجود دارد و اگر برخی ها بخواهند در شبکه های اجتماعی اقدام به تخریب این امر کنند مجبوریم از روش های قانونی استفاده کنیم و با متخلفین برخورد کنیم.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، مصطفی عسکری بیگدلی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ممسنی در نشست خبری گفت: می شود برای حل یک مشکل جامعه، با اقدام و حرکت های وقفی آن را حل کرد. در این راستا وقف داریم اما جایگاه واقعی وقف را نتوانستیم معرفی کنیم برای مثال یکی از نمونه ها، همین کمک رسانی مردم به منطقه زلزله زده ی غرب کشور است. از اصحاب رسانه انتطار داریم مردم را با توجه نیاز جامعه به وقف تشویق کنند تا با توجه به نیاز جامعه وقف همگانی صورت گیرد. امیدواریم امور خیریه را در راستای تبلیغ دین گسترش دهید.

عسکری در  خصوص موقوفات شهرستان افزود: 147 موقوفه در شهرستان داریم که تعداد موقوفات منفعتی فقط سه مورد است که موقوفه بوشهری یکی بزرگترین آنها در سطح استان می باشد و تعداد رابط استیجاری ثبت شده در این مورد بیش از 25 هزار است.

وی یکی دیگر از موارد موقفات منفعتی را در منطقه امامزاده شیر مرد خواند و گفت: برخی از افراد نسبت به این موقوفه ها مسائل غیر تخصصی بیان می کنند و این فرهنگ را تخریب می کنند در حالی که سند های آن وجود دارد و اگر برخی ها بخواهند در شبکه های اجتماعی اقدام به تخریب این امر کنند مجبوریم از روش های قانونی استفاده کنیم و با متخلفین برخورد کنیم.

 
این مقام مسئول افزود: وقف های جدیدی در سال داریم  که یکی از موارد مهم آن احداث ساختمان قرآن در زمین 400 متر مربعی است.


در بحث امامزاده ها نیز اقدامات عمرانی خوبی صورت گرفته و منجر به توسعه صحن امامزادگان شد که با اخذ وام های متعدد کارهای عمرانی زیادی صورت گرفته است. خیرین مسجد ساز نیز ورود کرده اند که تجهیز یا بهسازی، اهدا زمین یا ساخت بیش از 4 مسجد با همکاری خیرین  در حال انجام است.


وی همچنین گفت: قسمت زیادی از زمین های شهر خومه زار نیز به صورت کامل یعنی شش دانگ وقف است و در واقع خرید و فروش در این منطقه غیر قانونی است.

گفتنی است در پایان این نشست خبری، جواد خداپرست خبرنگار ممسنی زمین 200 متر مربعی در شهر مصیری را جهت ساخت خانه عالم اهدا کرد.

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم