کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد:

فقر و محرومیت جاده ای در ممسنی

۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۴۳:۳۹ کد مطلب: 9338

محور قائمیه به بابامیدان در حال ساخت است اما روند ادامه ی کار کند می باشد و این می تواند خطر افرین شود. هر چند مسئولین پیگیر قضیه هستند اما انتطار داریم توجه بیشتری شود.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین جلشه شورای اداری در محل فرمانداری ممسنی برگزار شد و سرهنگ محمد عبادی نژاد فرماندهی نیروی انتظامی ممسنی بیان داشت: امنیت رکن اصلی در امور مختلف و کارها است و توسعه بدون امنیت امکان پذیر نیست. خوشبحتانه در ممسنی و در کشور امنیت بسیار خوبی بر قرار است که نمونه بزرگ آن در همین همایش پیاده روی اربعین به نمایش گذاشته شد و بیش از 2 و نیم میلیون نفر از مرزهای ایران به کربلای معلی سفر کردند. جای تقدیر از هیئت های عزاداری ، مردم و مسئولینی دارد  که در برپایی موکب های مردمی همکاری داشته اند که این موکب ها هم در شهرستان ممسنی و هم در مسیر کربلا تا نجف بر پا شد.

وی یکی از مهمترین خطرات جانی را تصادفات جاده ای خواند و گفت: در وقوع تصادفات سه عنصر جاده ، وسیله نقلیه و انسان نقش آفرین هستند. ما در سطح شهرستان با فقر و محرومیت جاده ای روبرو هستیم. همچنین محور قائمیه به بابامیدان نیز در حال ساخت است اما روند ادامه ی کار کند می باشد و این می تواند خطر افرین شود. هر چند مسئولین پیگیر قضیه هستند اما انتطار داریم توجه بیشتری شود.

در طول این محور ها نیز قرار بود گاردریل هایی نصب شود که انجام نشد و از طرفی نیز پرتگاه های حاشیه جاده نیز باید خاکریزی شود.

وی با اشاره به اینکه در تصادفات نقش انسانی یکی از دلایل اصلی وقوع حادثه است گفت: نهادهای اموزشی نیز در آموزش مسائل ترافیکی و قوانین راهنمایی و رانندگی همکاری با معاونت اجتماعی پلیس داشته باشند.

 

کارهای فرهنگی و عمرانی در محوریت فعالیت های بسیج

امید نصیبی فرمانده سپاه ناحیه نورآباد ممسنی نیز در این جلسه به تشریح برنامه های هفته بسیج پرداخت و گفت: امام خمینی (ره) با دور اندیشی خود و تشکیل بسیج در واقع انقلاب را بیمه کرد و امروز 4 دهه از فعالیت بسیج را پشت سر میگذاریم خوشبختانه آن نهال به یک درخت تنومند و پر ثمر تبدیل شده است.

وی افزود: در سطح شهرستان تعامل خوبی با ادارات و نهاد ها وجود دارد و مسیولین با بسیج در راستای پیش برد اهداف انقلاب همکاری بسیار خوبی دارند که جای تقدیر و تشکر است

وی در خصوص برنامه های هفته بسیج گفت: امسال به دنبال آن هستیم که به جای اجرای برنامه ها متععد، با اجرای برنامه های مناسب، تاثیر گذاری بیشتری داشته باشیم و بتوانیم ارزش ها و آرمان های انقلاب را به نسل جوان و نوجوان منتقل کنیم.

فرمانده سپاه شهرستان با اشاره به اینکه دشمن در تهاجم فرهنگی بیکار ننشسته و هر روز نقشه های جدیدی دارد؛ گفت: برنامه‌های فرهنگی که در نهاد مقدس بسیج اجرا می شود می تواند در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان اثر گذار باشد. ما باید در این زمان مواظب باشیم و برای جنگ تمام عیار فرهنگی آماده تر شویم

البته در کنار برنامه های فرهنگی ، یکی  از  اقدامات مهم بسیج در این هفته  محوریت  قرار دادن کارهای اجرایی و عمرانی و محرومیت زدایی است

 

اولین محموله کمک های مردمی ممسنی به کرمانشاه ارسال شد

موسوی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ممسنی نیز گفت: مردم ممسنی پس از وقوع زلزله در غرب کشور، کمک های خود را به بهزیستی و هلال احمر اهدا کردند و اولین کامیون کمک های مردمی به منطقه ارسال شد که شامل 231 عدد پتو و مقداری برنج، کفش، پوشاک بچه گانه و زنانه، دارو و ... بود.

همچنین کمک های نقدی مردم تنها در پایگاه های جمع آوری هلال احمر بیش از 50 میلیون تومان بوده است.

 

جلسات بدون تاخیر برگزار شود


رحمت الله فرامرزی سرپرست فرمانداری ممسنی نیز با اشاره به زلزله غرب کشور اظهار داشت: زلزله یک هشدار برای همه ماست و باید در این راستا آماده باشیم و  بر مقاوم سازی گام های بزرگی برداریم. در راستای کاهش خسارت نیز باید آموزش های لازم به قشرهای مختلف داده شود به هر نحو ممسنی روی کمربند ( گسل)  زلزله کازرون به قطر  قرار دارد و هر لحظه امکان وقوع زلزله در این منطقه وجود دارد.


همه ادارات باید آمادگی لازم در خصوص ماموریت های ستاد بحران داشته باشند و از طرفی در راستای پدافند غیر عامل که یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است اقدامات مربوطه را انجام دهند.


فرامرزی با گرامی داشت هفته بسیج گفت: بسیجیان بدون هیچ چشم داشتی در راه نیاز جامعه کار می کنند و حرکت پویا و مدوام دارند باید همه ی ما فرهنگ بسیجی و تفکر بسیجی داشته باشیم و اینگونه به مردم خدمت کنیم. بسیج متعلق به هیچ گروهی نیست و تمامی قشرها در بسیج حضور دارند.

این مقام مسئول خطاب به مدیران اجرایی شهرستان گفت: تعلل در کارها مورد پذیرش نیست و کارکنان طبق قانون و نظم و سیستم ادارای در ساعات تعریف شده در محل کار حاضر باشند حضور به موقع در راستای همان تکریم ارباب رجوع است. از طرفی باید جلسات بدون تاخیر و در ساعت مشخص شده برگزار شود و امیدواریم همه ی ادارات این مساله را رعایت کنند.

نطم لازمه پیشرفت در جامعه است قانون مداری و نظم باید به یک عادت برای ما تبدیل شود برای مثال در خصوص اتصاال ادارات به شبکه دولت متاسفانه با وجود تمامی تاکیدات برخی از ادارات هنوز وصل نشده اند که از جمله انها می توان به  ابفا روستایی، صنعت معدن ، خطوط لوله، شهرداری بابامنیر، تعزیرات و... اشاره کرد. برخی از ادارت نیز به شبکه وصل هستند اما اهمیتی به این جریان نمی دهند. شبکه دولت در راستای خدمات الکترونیک و افزایش سرعت نامه نگاری است و باید همه در راستای کاهش رفت و آمد و کاهش استفاده از کاغذ و تکریم ارباب رجوع به این سامانه متصل شوند.

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم