کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
حمید گنجایش:

کاتسا چیست؟ و به دنبال چه می گردد؟!

۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۵:۰۶ کد مطلب: 9314

استکبار یعنی طلب مقام کبریایی کردن، ما وقتی الله‌اکبر می‌گوییم یعنی اینکه تنها خداوند مقام کبریایی دارد و این مقام شایسته خداوند است اما اگر انسان فانی نسبت به آنچه در پیرامون خود می‌گذرد برای خود طلب مقام کبریایی کند او مستکبر است.

تجربه تحریم استکبار را از زمان صدر اسلام در شعب ابی‌طالب، بستن آب به روی یاران امام علی(ع) در صفین و بستن آب به روی یاران امام حسین(ع)داشتیم. مستکبرین همیشه یک ترفندی داشتند و امروز که تحریم‌های کاتسا به عنوان مادر تحریم‌ها اجرا شد -که اثرات آن دو سه ماه دیگر خود را نشان می‌دهد – ما چهره دیگری از نظام استکباری را می‌بینیم.

عمده تمرکز طرح تحریمی و ضد برجامی هیئت حاکمه آمریکا که به «کاتسا» معروف شده است، بر روی توان دفاعی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی و ضربه زدن به نیروهای مسلح ما معطوف شده است؛ طبق این طرح اشخاص دخیل در برنامه موشکی بالستیک ایران و کسانی که با آنها داد و ستد دارند، مورد تحریم قرار می‌گیرند. در آیاتی از قرآن کریم آمده یهود و نصاری تا شما را به دین خود درنیاورند دست از شما برنمی‌دارند و از شما راضی نمی‌شوند،  اگر ما هسته‌ای و موشکی و قاسم سلیمانی را هم کنار بگذاریم راضی نمی‌شوند.

 در قرآن آمده است که خداوند رعب و وحشت را در دل کفار می‌افکند، ابزار این رعب و وحشت حزب‌الله لبنان، انصار الله یمن، حشد الشعبی و سایر گروه‌های مقاومت است. ما بیش از ۲ هزار نفر در سوریه شهید دادیم و این دو هزار شهید برای دفاع از حرم و حریم الهی دشمن را به شدت عصبانی و خشمگین کرده است و ترفندهای دشمن را در منطقه دچار مشکل کردند.

در تاریخ انبیا و ائمه اطهار هیچ یک از انبیای الهی امکان ۳۹ سال حکومت اسلامی فراهم نشد و برای اولین بار است که دو عبد صالح خدا حکومت اسلامی را تشکیل دادند، تا جایی که ابرقدرت شرق به دیدار رهبر جمهوری اسلامی ایران می‌آید. اهمیت استثنایی بودنش وجود چنین مردمی است که امام(ره) فرمود این مردم را رسول گرامی اسلام نداشت. توده‌ای‌ها و کمونیست‌های ایران کی باور می‌کردند که رهبر شوروی سه بار ایران بیاید و با رهبری دیدار کند. دیدار آقای پوتین ۴۵۰ امین دیداری بود که در ۲۸ سال گذشته رهبران دنیا با ایشان داشتند. این شرایط گیر هیچ مردم و امام معصومی نیامد در تاریخ کسی را سراغ نداریم که ۴۵۰ نفر در یک دوره‌ی ۲۸ ساله کسانی به دیدار امام و حاکمی رفته باشند. این وضعیت پس از گذشت ۳۹ سال حاصل مردمی است که سختی کشیده و زجر کشیده‌اند مردمی که عشق اباعبدالله آن‌ها را به اینجا رسانده است.

انقلاب اسلامی در عراق و لبنان و یمن تکثیر و صادر شده است در دوره‌ی هیچ امام و معصومی، مانند این مردم نبوده است تنها کسانی که قدر این مردم را خوب شناختند امام راحل و مقام معظم رهبری بودند که نگاهشان به مردم نگاه باورمندانه بود اما خیلی از مسئولین به مردم نگاه ابزاری و تزیینی و برای رأی دارند. آفت‌ها و مخاطرات جدی است و هر لحظه خداوند می‌تواند نعمت را از ما بگیرد اگر ناسپاس باشیم.  این سؤال پرسیده می‌شود که آیا جمهوری اسلامی امکان نابودی و واژگونی دارد؟ می‌گوییم بله. در دوره ائمه که یکی پس از دیگری بدست مسلمان نماها شهید شدند. امام علی  در مسجد و امام حسین به دست شمر که سرباز امام علی و سردار سپاه امام حسن بود، شهید شد. در جمهوری اسلامی نیز چنین اتفاق خطرناکی می‌تواند بیافتد اسلام هیچ‌وقت از بیرون صدمه نخورده و همیشه از داخل صدمه خورده است.
متأسفانه تیم مذاکره‌کننده در مذاکرات اصلاً اعتقادی به مواجه با تحریم ایسا نداشتند. این سهل‌انگاری به این دلیل بود که تیم مذاکره‌کننده قسمت هسته‌ای را مدنظر قرار داد و قسمت اقتصادی مذاکره نشد. یک نفر قرار بود مذاکره اقتصادی کند که به عنوان جاسوس دستگیر شد. ما در قضیه ایسا کوتاهی کردیم و خط قرمزهایی که رهبری تعیین کرده بودند دیده نشد. تحریم‌هایی که امروز تحت عنوان کاتسا اجرا شد هدف اصلی آن ظاهراً سپاه است ولی کل نظام را هدف قرار داده است. در این نوع از تحریم‌ها اگر فرد، شرکت یا دولتی با ایران معامله کند مانند ایران تحریم می‌شود که به این خاطر به آن مادر تحریم‌ها می‌گویند.

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم