کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

مناظره در زلزله

۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۴:۱۴ کد مطلب: 9305

زلزله دلخراش و دردناک غرب کشور روح و جان همه ملت ایران را به غم بزرگی فرد برده است، به گونه ای که همه ملت ایران همچون یک تن واحد داغدار و عزادار این مصیبت بزرگ هستند.

به گزارش نورآنلاین، در این تراژدی غم و اندوه ملت ایران، بازار گرم مناظره بین سیاسیون چپ و راست هم رونقی خاص دارد.

دنیای مجازی ما ایرانیان در این چند روز پر شده از کنایه و اهانت و دشمنی و نفرت‌پراکنی این دو جناح در خصوص زلزله کرمانشاه و هر کدام به دنبال مقصر کردن دیگری است. تقریبا هر روز به یک بهانه، سیاسیون مشغول فحاشی به همدیگر هستند. در اکثر مواقع، شبیه دعواها و کل‌کل‌های هواداران تیم‌های فوتبال، بی‌منطق به جان هم می‌افتند و به هر قیمتی می‌خواهند در مقابل هم صف‌آرایی کنند.

مثلا این روزها، بهانه‌ی دعوا، موضوع نحوه ساخت و سازهای مسکن مهر یا ساختمانهایی همچون بیمارستانها و درمانگاه ها که ساخته دولت فعلی است یا مدیریت ناکارآمد دولت فعلی در خدمت رسانی به زلزله زدگان است و هر دو طرف به هر شکلی در حال اِشکال گرفتن و انتقاد کردن به دیگری است و به قولی نیش زدن به همدیگر است.

 آن‌طرفی‌ها مشغول تقدیر و تمجید افراطی از مسکن مهر، این‌وری‌ها هم تمسخر و توهین به مسکن مهر و خدمات دولت مهر! انگار چاره‌ای جز تن دادن به این دوگانه‌های غلط نیست. این بغض و کینه و نفرت و دشمنی هم قطعا از فضای مجازی به دنیای حقیقی سرایت می‌کند که نتیجه‌ی آن چیزی نیست جز فاصله و اختلاف بیشتر بین ملت؛ و باز طبق معمول و مثل همه ماجراهای مشابه، یک علت اصلی ایجاد این دعواهای ناتمام، انتقام گیری دو حزب چپ و راست و رسانه های وابسته به آنان برای شکست رقیب مقابل.

 آیا از روش‌های دیگری نمی‌شد و نمی‌شود این دعواهای سیاسی ناتمام را حل کرد؟
امروز مناظره چپ و راست بر سر زلزله کرمانشاه، فردا هم لابد... .  آیا اینها درد مردم ماتم زده کرمانشاه را نمی بینند در این شرایط سخت که اینگونه به جان هم می افتند!؟ باید حتماً اتفاق بدتر از این برای ملت بیفتد که مسئولین به خود بیایند و این مناظره های بی فایده را تعطیل کنند؟ تا کی قرار است این مناظره های دشمن شاد کن ادامه پیدا کند؟!
 نتیجه و فایده  این مناظره ها برای مردم تاکنون چه بوده؟ جز اختلاف، تفرقه و حساسیت بیشتر بین ملت؟ چرا به جای همه این روشهای تکراری و برخوردهای جناحی، یکبار نیامدند که از جان و دل برای مردم کار کنند؟
اصلاً آیا این مناظرات رسانه ای چپ و راست در حال حاضر برای مردم زلزله زده کرمانشاه، مسکن و نان و دوا می شود؟! آیا این مناظرات، عزیزان از دست رفته مردم کرمانشاه را بر می گرداند ؟!

کوتاه کنید مناظره را، نظر کنید به زلزله زدگان

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم