کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

آموزش مسائل ایمنی در مواقع بلایای طبیعی به 3 هزار خانوار نورآبادی

۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸:۵۴ کد مطلب: 9275

هدف اصلی از ایجاد طرح « خانواده آماده در مخاطرات »، آن است که هر فردی بتواند به هنگام وقوع حوادث و بلایا از خود و سایر اعضای خانواده خود مراقبت کند.

به گزارش نورآنلاین، سید ایمان موسوی رئیس جمعیت هلال احمر ممسنی در این خصوص گفت : طرح خادم یا همان « خانواده آماده در مخاطرات » یه طرح ملی می باشد که با توجه به بافت فرسوده بسیاری از روستاهای شهرستان  و عدم  آمادگی آنها در مقابل بلایا. به حول قوه الهی توانسته ایم در بخشی از این روستاها این طرح را اجرا نموده که تا کنون حدود 3200 خانوار تحت پوشش این طرح قرار گرفته است. که این طرح به صورت آموزش سرپایی انجام میگیرد.


آموزش‌های سرپایی، آموزش‌هایی است که اعضای جنبش خادم، آنها را هنگام مراجعه به درب منازل مردم، به آنان ارائه می‌کنند. از ویژگی های این طرح  کوتاه و ساده بودن مطالب می باشد.


با ترویج این آموزش ها سبب آمادگی مردم در برابر بلایا می شود که این امر دو فایده مهم به دنبال دارد اولاً موجب کاهش ترس و اضطراب و نیز کاهش خسارات ناشی از سوانح می‌شود. جامعه‌، خانواده و شهروندان باید بدانند که به هنگام وقوع آتش‌سوزی چه باید بکنند و به هنگام وقوع توفان، زلزله یا سیل به کجا پناه ببرند. مردم باید آماده باشند تا به هنگام ضرورت خانه‌های خود را ترک کنند و در پناهگاه‌های عمومی استقرار یابند.

دوما مردم با انجام اقداماتی می‌توانند دامنه خسارات ناشی از سوانح را کاهش داده‌ یا به طورکلی خود را از گزند خطر دور نگه دارند.
در واقع، هدف اصلی از ایجاد این طرح، آن است که هر فردی بتواند به هنگام وقوع حوادث و بلایا از خود و سایر اعضای خانواده خود مراقبت کند و با رعایت توصیه‌های مندرج در آن، ‌اقدامات ‌لازم برای آماده‌شدن در برابر حوادث را در دستور کار خود قرار دهد‌.

لذا از همه مردم شهرستان ممسنی خواهشمندم با نجاتگران و امدادگران که به درب منازل مراجعه می نمایند نهایت همکاری را داشته باشند.


وی در ادامه افزود : هدف آن است که هر خانوار پس از استفاده از مطالب این طرح  و به کارگیری آنها
قبل از وقوع حادثه،حین وقوع حادثه و بعد از وقوع حادثه باعث کاهش آسیب ها شوند که از جمله آن اقدامات می توان به موارد متعددی اشاره کرد.

•  با مخاطرات و علائم هشدار آشنا باشد.
•  خود را در برابر مخاطرات ‌(مانند زلزله و سیل‌) بیمه کند.
•  برنامه‌ای از قبل آماده شده ‌برای اجرا داشته باشد.
•  کیف نجات را تهیه کند.
•  برای کمک به دیگران اعلام آمادگی کند.

•  برنامه خود را به مرحله عمل درآورد.
•  به دیگران کمک کند.
•  توصیه‌ها و راهنمایی‌های مقامات مسئول در مورد حادثه را رعایت کند.

•  امکانات آسیب‌دید‌ه را بازسازی کند.
•  گام‌هایی به منظور پیشگیری یا کاهش دامنه خسارات ناشی از حوادث و بلایای آینده بردارد.

 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم