کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

قیمت جهانی طلا کاهش یافت

۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۲:۲۳ کد مطلب: 9264

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد کاهش به ۱۲۸۳ دلار و ۷۶ سنت رسید و در آستانه رشد بیش از یک درصدی در هفته جاری قرار گرفت.

به نقل از میزان، بلاتکلیفی طرح اصلاحات مالیاتی در آمریکا موجب شد تا قیمت طلا امروز در نزدیکی بالاترین رقم 3 هفته اخیر که به ثبت رسیده بود باقی بماند و در آستانه اولین افزایش هفتگی در طی 4 هفته گذشته قرار بگیرد.


بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.10 درصد کاهش به 1283 دلار و 76 سنت رسید و در آستانه رشد بیش از یک درصدی در هفته جاری قرار گرفت. روز پنجشنبه، قیمت هر اونس طلا به بالاترین رقم از 20 اکتبر تاکنون یعنی 1288 دلار و 34 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز برای تحویل در ماه دسامبر امروز 0.27 درصد کاهش داشت و به 1284 دلار رسید.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «عدم قطعیت سیاسی در آمریکا موجب تقویت قیمت طلا شده است. انتشار خبرهایی از اینکه طرح اصلاح مالیاتی جمهوری خواهان برای کاهش مالیات شرکت ها تا سال 2019 به تاخیر افتاده، موجب خشم سرمایه گذاران شده است.»

سناتورهای جمهوری خواه آمریکایی روز پنجشنبه از یک طرح اصلاح مالیاتی رونمایی کردند که در چند موضوع کلیدی با طرح مصوب مجلس نمایندگان تفاوت داشت. این تفاوت ها به نحوه محاسبه نرخ مالیات شرکت ها، سهم مالیات های ایالتی و محلی و مالیات بر املاک به مربوط می شود.

طلا اغلب به عنوان یک محل سرمایه گذاری جایگزین در هنگام بروز بلاتکلیفی های سیاسی و مالی تلقی می شود.

مارک تو، رئیس بخش تحقیقات موسسه وینگ فانگ در هنگ کنگ گفت، روند کندتر از حد انتظار افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا موجب تقویت قیمت طلا شده است.

وی افزود، انتصاب جرومی پاول به عنوان رئیس جدید فدرال رزرو احتمال افزایش سریعتر نرخ بهره را کاهش داده است.

افزایش نرخ بهره موجب تقویت ارزش دلار می شود و با افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا، قیمت فلز زرد را کاهش می دهد.

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم