کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

مراسم اربعین حسینی در ممسنی برگزار شد / نگاه ضعیف مسئولین به ماهیت واقعی این همایش

۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶:۴۰ کد مطلب: 9254

کم کاری مسئولین نسبت به مراسم اربعین حسینی بخشیدنی نیست!

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، مراسم اربعین حسینی سالهاست که در شهرستان ممسنی برگزار می شود تا مردم ارادت خود به اهل بیت را بار دیگر نشان دهند.

اما ممسنی ها در روز عاشورا نیز به سنت همیشگی خود با پیاده روی به سمت امامزاده درب آهنین علیه السلام و دیگر امامزادگان تجمع بزرگی رقم می زنند. تا این دو رخداد بزرگترین رخداد مذهبی شهرستان باشد.

در سال 93 یک حرکت بزرگ، با همکاری مسئولین و با همراهی هیئت های مذهبی  در روز اربعین  صورت گرفت تا مرکز شهر به محل تجمع عزاداران تبدیل شود و این مراسم به صورت زنده از شبکه های استانی و کشوری پخش زنده شد.

دانلود کلیپ مراسم اربعین

شاید آن روزها همه به این فکر می کردند که ممسنی هم می توانند مانند بسیاری از شهرهای کشور همچون زنجان، اردبیل، یزد، بم و ... یک همایش عزاداری بزرگ راه اندازی کنند.

از آن سال همواره در این روز به این سبک و سیاق مراسم عزاداری برگزار شد اما هرگز موفق به تکرار همایشی به بزرگی سال 93 نبودند و دلیل اصلی آن عدم توجه مسئولین شهرستان و بویژه سازمان تبلیغات به ماهیت های عزاداری نورآبادی هاست.

ما زمانی می توانید موفق باشیم که به فرهنگ اصیل عزاداری خود پایبند بوده و از طرفی برگزاری همایش های بزرگ را از حالت اداری خارج و به صورت مردم محور و هیئت محور در آوریم. باید مسئولین وقت به این کم کاری چند ساله پاسخ بدهند.

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم