کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
سیروس انصاری

اربعین حسینی همایش دیپلماسی جهانی در برابر تفرقه افکنی استکبار

۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۸:۵۲ کد مطلب: 9243

در روزهایی که دشمنان اسلام درصدد تفرقه افکنی بین وحدت مسلمانان می باشند و استکبار با توطئه های بی شمار خود جهت نفاق میان آحاد مسلمانان جهان از هیچ تلاشی فروگذار نیست،اربعین حسینی بعنوان نماد وحدت و "حبل الله المتین" دشمن زبون را در پستوی رذالت خویش منزوی کرده است. ایجاد موکب ها و ایستگاههای عاشورایی بعنوان تمسک به معرفت دینی و بصیرت افزایی می تواند صراط روشنگری را بیش از پیش برای شیفتگان اسلام عاشورایی جلوه گر نماید.

هر زمان که می گذرد اوج عظمت این همایش ارزشی جهانی نمایانتر می شود و دشمنان ستیزه جو با روح اکمال معرفتی دین نبوی تندخو تر می گردند. هر ساله بزرگترین تجمع عاشورایی در کربلای معلی با حضور میلیونی زائران و مجاوران برگزار می شود تا در این شور حسینی تجدید میثاق باشد با آرمانها و همه داشته های سید و سالار شهیدان که در قتلگاه همواره ندای "هیهات و مناالذله" سر می دهد.
فلسفه این قیام بزرگ بعنوان نقطه عطفی در جامعه بشریت و سر فصل خطابه به همه اهل عالم تا بدانند که جهان با همه کژی و پستی هایش هیچگاه از وجود وارثان بلامنازع انسانیت خالی نخواهد نشد. ورود کاروان عاشورایی به این سرزمین تفتیده، حاوی چندین نکات ارزشی که برگرفته از منشور اخلاقی امامت است بوضوح آشکار می باشد.
پیاده به زیارت امام حسین(علیه السلام) رفتن موضوعیت دارد.
بنا به فرموده امام عسکری(ع)؛ یکی از نشانه های مومن-که در این روایت مقصود شیعه است-زیارت سیدالشهدا در روز اربعین می باشد.[۱]زیارتی که با پای پیاده رفتنِ آن هم «موضوعیت» دارد. چرا که امام صادق(ع) به یکی از دوستان خود می‌فرماید: قبر حسین(ع) را زیارت کن و ترک مکن. پرسیدم: ثواب کسى که آن حضرت را زیارت کند چیست؟ حضرت فرمود: کسى که با پای پیاده به زیارت امام حسین(ع) برود خداوند به هر قدمى که برمى‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو مى‏فرماید و یک درجه مرتبه‏ اش را بالا مى ‏برد.[۲]ایشان در جای دیگری می فرمایند: کسی که به قصد زیارت امام حسین(ع) از منزلش خارج شود اگر پیاده باشد، خداوند بابت هر قدمی که برای زیارت اباعبدالله بر می‌دارد، یک حسنه می‌نویسد و یک سیئه از او محو می‌کند. وقتی که به حرم می‌رسد، خداوند او را جزء صالحین برگزیده می‌نویسد. وقتی مناسک او تمام شد، خداوند نام او را جزء فائزین می‌نویسد. وقتی می‌خواهد بازگردد یک فرشتۀ الهی در مقابل او قرار می‌گیرد و می‌گوید: رسول خدا(ص) به شما سلام می‌رساند، و پیغام می‌دهد (مژده می‌دهد): عملت را از سر بگیر که تمام گناهان گذشته‌ات بخشیده شده است.
بدون تردید زیارت تربت نورانی امام حسین علیه السلام و قمر بنی هاشم در روز اربعغین و در این تجمع عظیم می تواند هر توطئه  دشمن را خنثی نماید و جایگاه رفیع امامت و منزلت قابل تکریم عاشورا را در قالب ظلم ستیزی برای ناهلان روزگار متجلی و آشکار سازد.
در این روزهایی که خصم زبون از هیچ ترفندی برای براندازی دین اسلام چشم پوشی نمی کند مسلمانان عالم بیدارتر از دیروز پای در رکاب معنویت نورانی امام همام زمان خویش گذاشته اند و با بیعت خالصانه با ولایت زمان همواره در طواف کعبه دلها مخلصانه عشق می ورزند.
شکیل ترین دیپلماسی جهان این روزها در کربلا آنچنان در دنیا غوغا به پا کرده است که دشمنان در برابراین همه شور و نشاط جا مانده اند و هیچ تصویب و لایحه های ضد دینی نمی تواند به مقابله با آن برخیزد. خیزش این رستاخیز جهانی بعنوان قیامی از جنس قیامتی می باشد که هر ساله در برابر دیده گان جهان به نمایش گذاشته می شود.
در این دنیایی که سراسر دیوصفتان برای ریشه کردن اسلام کمر همت بسته اند بر همه مسلمانان واحب کفایی می باشند که این مراسم معنوی را بیش از پیش رونق ببخشند و مهر باطل بر عقاید جهالت پیشگان بزنند. سلامت روحی و معنویت اسلام از جاده پر فراز و نشیب کربلا می گذرد و همراه با کاروان عقیله بنی هاشم از چهل منزل به منزل به خاک کرببلا می رسد تا در این روضه اشک ریز فرزندان امام زمانی، این محفل رضوانی را برای پا در رکابی حضرت ولی عصر (عجج) آماده سازند.
در پایان کلام بنظر می رسد با بصیرت افزایی و شناخت معرفتی نسبت به امام و ولایت خویش در این فاصله زمانی، پل ارتباطی باشیم برای آن روز ظهور که قطب عالم امکان از مشرقین طلوع می نماید و در زیر نیام عدالت خواه خویش "این بدم المقتول بکربلا" عینیت بخشیده می شود.
انتهای پیام

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم