کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
(خوب یا بد؟! مسئولین ذی ربط پاسخ دهند)

ورود علائم جدید راهنمایی و رانندگی به کف جاده های شهرستانهای ممسنی و رستم

۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۷:۱۹ کد مطلب: 9234

در هر نقطه ای که تصادفی رخ می دهد یک تابلو به نام آن مرحوم نصب می کنند!

به گزارش نورآنلاین، شاید همشهریان عزیز شهرستانهای ممسنی و رستم طی این یکی دو سال متوجه شده باشند که نصب تابلوها و علائم جدید راهنمایی و رانندگی به دیگر علائم راهنمایی و رانندگیِ کنار جاده ها اضافه شده و حتی افزایش صعودی هم  داشته است بدون اینکه حتی بالآخره شهروندان این دو شهرستان تکلیف خودشان را با این علائم جدید بدانند.

یکی از مهمترین این تابلوها و علائم رانندگی، نصب تابلوهایی است با این مضمون" محل تصادف مرحوم، یا محل تصادف جوان ناکام، یا برای شادی مرحوم... صلوات و .... با این مضمونهای مرگ و خبر درگذشت و سوانح جاده ای جوانان و عزیزان از دست رفته شهرستان که همه را متآثر و ناراحت می کند.


اینکه نصب چنین تابلوهایی با این محتوای خبر تصادف و  مرگ، فلان مرحوم و یا فلان جوان در کنار جاده های شهرستانهای ممسنی و رستم از نظر روانشناسی، فرهنگی و اجتماعی چه تآثیراتی بر روی رانندگان و مسافران این جاده ها خواهد گذاشت جای نقد و گفتگو است  و متخصصان این حوزه باید به آن بپردازند و تشریح کنند.

اما از نگاه قانونی و آیین نامه ای، نصب‌ چنین تابلوهایی درست است یا نه، خلاف قانون است یا مطابق قانون؟ پرسشی است که ما در این یادداشت از مسئولین ذی ربط تقاضا داریم روشنگری کنند.

نویسنده : حمید گنجایش

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم