کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

5 هزار خانوار عشایری هنگام کوچ پائیزه وارد ممسنی می‌شوند

۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱:۱۶ کد مطلب: 9038

در این فصل کوچ بیشتر عشایر مربوط به جنوب کشور است و از همین مسیر ممسنی و #ماهور_میلاتی تردد می کنند که پیش بینی می شود با این شرایط در این مدت حدود 5 هزار خانوار عشایری از منطقه گذر کنند.

ایرج اکابری ریس امور عشایر شهرستان ممسنی در گفتگو با خبرنگار نورآنلاین بیان داشت: کوچ عشایر از اول مهرماه آغاز و تا پایان همین ماه ادامه دارد

 در حین کوچ آبرسانی و برقراری امنیت مهمترین خدمات این اداره است که با کمک نیروی انتظامی و دیگر دستگاه ها صورت می گیرد. همچنین به محض ورود عشایر به قشلاق، شناسایی انجام و خدمات رسانی آغار می گردد.

ممسنی دارای 4500 خانوار عشایر است که هم اکنون بیش از 2 هزار خانوار در قالب کوچ به شهرستان خواهند آمد.


در این فصل کوچ بیشتر عشایر مربوط به جنوب کشور است و از همین مسیر ممسنی و #ماهور_میلاتی تردد می کنند که پیش بینی می شود با این شرایط در این مدت حدود 5 هزار خانوار عشایری  از منطقه گذر کنند.


با توجه به خشکسالی و کمبود منابع آب، آبرسانی فقط از طریق تانکرها امکان پذیر است و حتی شرب دامی بیش از 500 هزار راس دام از طریق امور عشایر شهرستان تامینمی شود.

وی افزود: در 6 ماه اول سال تعداد 50 تسهیلات به ارزش ریالی 80 میلیون در خصوص خسارت خشکسالی به عشایر اختصاص و متقاضیان به بانک ها معرفی شده اند.

اکابری گفت: بعد مسافت 200 کیلومتری منطقه و پراکندگی عشایر خدمات رسانی را سخت کرده اما با این وجود کارکنان و رانندگان تانکرهای این نهاد با تلاش شبانه روزی خدمتگذار مردم هستند.

تشکیل سه صندوق خرده زنان برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه جهت ایجاد اشتغال از دیگر خدمات این اداره است.
 

همچنین حدود 650 نفر از طریق صندوق روستاییان وعشایر بیمه شده اند و انتظار می رود عشایر از این مساله بیشتر استقبال کنند.

وی با تقدیر از مدیر کل امور عشایر، نماینده شهرستان و سایر دستگاه که در حوزه #عشایر همکاری دارند خواستار نگاه ویژه مسئولین به این قشر جامعه شد.

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم