کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

مسئولین مستعفی آموزش و پرورش باید جریمه شوند؟ / حرکت های طایفه گرایانه هرگز مورد پذیرش نیست

۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۷:۵۲:۴۵ کد مطلب: 8841

چندی پیش تعدادی از کارشناسان و معاونین آموزش و پرورش ممسنی در اعتراض به تغییر و تحولات مدیریتی این نهاد آموزشی دست به استعفاء زدند اما خبرها حاکی از آن است که پس از چند روز خانه نشینی دوباره به اداره برگشته اند. انگار نه انگار که خانی آمده و نه انگار که خانی رفته ...

به گزارش نورآنلاین، انتظار می رود این موضوع با جدیدت بررسی شود که انگیزه استعفاء آنها چه بوده ؟ چون این افراد مستعفی از یک طایفه خاصی بوده اند این شائبه به وجود می آید که آیا این یک حرکت آنها یک حرک طایفه گرایانه بوده است یا نه!؟

 با توجه به اینکه مساله طایفه گرایی در شهرستان ممسنی به عنوان اولین معضل اجتماعی شناخته شده است و حتی از طرف مقام معظم رهبری در سفر به شهر نورآباد  این مساله نهی گردید انتظار می رود که در صورت اثبات این مساله با متخلفین برخورد جدی شود.

البته ما نمی خواهیم بگوییم که این مساله صرفا طایفه گرایانه بوده اما قابلیت بررسی از طرف نهادهای مرتبط را دارد.

به هر نحو مسئولیت یک امانتی است که از طرف مردم به برخی از افراد داده شده  و نباید بازیچه مسائل مختلف گردد. از طرفی در قرآن کریم آمده است مسئولیت‏ها را امانت الهی بدانیم و موظف هستیم امانت را شایسته به صاحبش برگردانیم. بنابراین وقتی پستی برای ما مشروعیت دارد که وظایفمان را به بهترین وجهی انجام دهیم.

از دیدگاه اسلامی هر انسانی که منصبی را می‏گیرد در پیشگاه خدا مسئول است و باید پاسخگو باشد. مسئولیت و موقعیت امانتی است که در اختیار اوست و البته خدا هم خواسته که امانت را به اهلش واگذار کنیم. کسی که امین است یعنی شخص باید اهلیت قبول مسئولیت را داشته باشد و خودش را امین آن امانت بداند.

در کنار همه این موارد مسئولین پاسخ خواهی را حق مردم و پاسخ گفتن را وظیفه خود بدانند. نه اینکه احساس کنند که حمله‏ای به آنها شده و به هر صورتی که شده باید از خود دفاع کنند. درپاسخها نباید عذر و بهانه بیجا بیاورند. گاهی وقت‏ها فرد برای تبرعه خودش تمام گناه را به گردن دشمن خارجی میاندازد این راه فرار پسندیده نیست. باید اخلاق اسلامی و وجدان از دو طرف رعایت شود.

پایان گزارش /224244

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم