کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

نورآبادی ها به پشواز محرم رفتند

۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۸:۳۴:۰۴ کد مطلب: 8833

باز بوی محرم می آید آسمان و زمین را غمی فرا گرفته است که آدمی را خواه ناخواه به یاد آنروز می اندازد.آنروز که او مشتش را از خون گلوی خردسالش پر کرد و به آسمان پاشید. روزی که دخترکش برای آخرین بار از او درخواست نوازش کرد. آنروز که وقتی بر بالین برادر بی دستش حاضر گشت اندوهی بر پیشانی اش نشست که هیچگاه زایل نشد…آدمی را به یاد روز عاشورا می اندازد.

به گزارش نورآنلاین، این روزها شهرستان ممسنی حال و هوای دیگری دارد، از یک طرف در هر محله پیر و جوان دست به دست هم داده‌اند تا تکیه‌ها، مساجد و حسینیه‌ها را برای برپایی آیین‌های ماه محرم آماده کنند و از سوی دیگر زن‌ها و مردهای محلات مختلف در حال خرید وسایلی هستند که در دهه اول محرم کاربرد دارند، از پرچم‌های ویژه عزاداری گرفته تا پارچه‌های ساده و…

این روزها در کوچه ها و معابر شهر مردم متدین و دوستداران ولایت بویژه جوانان، با شور و اشتیاق حسینی، تکایا و پرچم های سیاه را بر افراشته و خود را مهیای برپایی مجالس عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) کردند.

اکنون تکایا و حسینه های این شهرستان نیز در حال یکپارچه سیاهپوش شدن است و شیفتگان حسینی خود را مهیای پذیرایی از خیل عظیم عزاداران کرده اند.

عشق و علاقه پرشور نوجوانان و جوانان این شهرستان مذهبی به خاندان عصمت و طهارت (ع) باعث شده که این قشر به صورت خودجوش برای فراهم کردن مقدمات مراسم سوگواری امام سوم شیعیان و ۷۲ تن از یاران باوفایش فعالیت کنند. برگزاری مجالس روضه خوانی، راه اندازی دسته های سینه زنی و زنجیرزنی از جمله آیین های مذهبی مردم شهرستان در ماه محرم است.

آری محرم نزدیک است و حسین با کاروانش در راه، باز هم انسانی هایی به بزرگی تمام دنیا از دل تاریخ بر می خیزند، انسان هایی که در دل تاریخ اند اما هر روز برایمان تازه تر می شوند، می آیند تا غباری بردارند ازآسمان دلمان و می آیند آدم های رنگی شهرمان را یک رنگ کنند، شاید ما نیز خدایی شویم!

پیشواز محرم در نورآبادپیشواز محرم در نورآبادپیشواز محرم در نورآبادپیشواز محرم در نورآباد

استقبال مردم ممسنی از محرم

استقبال مردم ممسنی از محرم - عزاداری

پیشواز محرم در نورآبادپیشواز محرم در نورآبادپیشواز محرم در نورآبادپیشواز محرم در نورآبادپیشواز محرم در نورآبادپیشواز محرم در نورآباد

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم