کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

آیا امام جمعه ممسنی حق دارد در مسائل شهرستان دخالت کند؟

۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۹:۳۶ کد مطلب: 8831

چرا یعقوبی باید به نماینده شهرستان تذکر بدهد؟ / چرا برخی ها از نماز جمعه وحشت دارند؟

امام جمعه ممسنیبه گزارش خبرنگار نورآنلاین، در هفته های اخیر وقوع یک جریانی در شهرستان باعث شد تا بسیاری از پرده ها کنار زده شود. حجت الاسلام محمد یعقوبی امام جمعه شهرستان ممسنی از تغییرات مدیریتی شهرستان به صورت اتوبوسی انتقاد کرد و خواست تا مدیران برکنار شده در مراسمی تکریم و مورد تودیع قرار گیرند  و گفت: در این اتوبوس هرکس سوار شد روزی باید پیاده شود اما شکل پیاده کردن بسیار مهم است. راننده باید خوب سوار کند و خوب پیاده کند. هنر این است!

همچنین در این خطبه ها از تلاش های دوران مسئولیت  فرماندار و رئیس آموزش و پرورش تقدیر به عمل آمد

اما نماینده اصلاح طلب ممسنی مسعود گودرزی با ارسال بیانیه ای نسبت به این انتقاد ها واکنش نشان داد و گفت: با اغاز تغییرات مدیریتی دقت بفرمایید. از تریبون مقدس نماز جمعه از مدیران ضعیف و ناکارامد و پایمال کننده منابع عمومی حمایتهایی نادرست صورت میگیرد که نمیتوان نسبت به مبنای این حمایتهای ناصواب و خلاف رای مردم نگاه خوشبینانه داشته باشیم.

پس از این نیز بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی این موضوع را پیگیر بودند که مگر امام جمعه شهرستان حق دارد در مسائل شهرستان دخالت کند اصلا وظیفه امام جمعه اقامه نماز است و باید به مسائل مذهبی بپردازد !

جالب آنکه وقتی امام جمعه ممسنی سال گذشته نسبت به حجاب زنان در روز عاشورا نیز واکنش نشان داد چند کانال تلگرامی وابسته به جریان اصلاح طلب نسبت به این مساله اعتراض کردند که چرا نقد می کنید و چرا با انتشار مطالبی آبروی شهرستان را می برید!

البته این ها فقط نمونه های از این موارد است و از این موارد ناصواب زیاد است و نمی خواهیم به دیگر موارد بپردازیم بلکه مساله اصلی این است که بالاخره امام جمعه شهرستان در تریبون نماز جمعه باید نقد کند یا نه!؟

جالب اینکه رهبر ایران نماز جمعه را قرارگاه بصیرت می خواند و عنوان می کند که از این قرارگاه وحشت نکنید ! و حضرت آیت الله خامنه ای بیان می فرمایند:   [هدف‌] در این قرارگاه تبیین است؛ عمده‌ی هدف انبیای الهی تبیین بود؛ حقیقت را بیان کنند؛ چون آن چیزی که موجب میشود انسانها گمراه بشوند این است که حقیقت را نمی‌شناسند؛ عمده این است. البته از این قبیل هم هستند که حقیقت را میدانند امّا انکار میکنند!

عمده‌ی انحرافها ناشی از ندانستن حقیقت است و انبیای الهی آمدند تا حقیقت را بیان کنند، واضح کنند، ظاهر کنند، حجّت را تمام کنند بر مردم؛ مسئله‌ی تبیین این است

جالب آنکه رهبر انقلاب اسلامی ایران  در بخش دیگری از سخنان خود در جمع ائمه جمعه کشورهدایت گریی سیاسی را لازم می داند و بر هدایت گری فرهنگی تاکید بیشتری دارد و  می گویند: ما گمان نکنیم که اگر فرض کنید در فلان مسئله‌ی سیاسی روز که محلّ ابتلاء هم هست، دادِ سخن دادیم و حرف زدیم و مطالب خودمان را با بیان شیوا بیان کردیم، قضیّه تمام شد؛ نه، ما هدایت‌گری فرهنگی را از هدایت‌گری سیاسی بنیانی‌تر میدانیم؛ هدایت‌گری سیاسی خیلی لازم است و از آن نباید صرف نظر کرد،

 

حال حرف امام جمعه شهرستان ممسنی در خطبه های نماز جمعه آن روز چه بود؟

آیا بجز تاکید بر اخلاق و تکریم بود؟ آیا درخواست امام جمعه از نماینده شهرستان  بجز تعامل و همکاری بود؟ !

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم