کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

جوزار بکش روستای پیشرو در کار رسانه ای

۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۸:۳۸:۰۷ کد مطلب: 8829

در بین رشته کوه های زاگرس، چشمه ساران تنگ لله و دره های سرسبز با درختان سر به فلک کشیده مردمانی فارغ از هیاهوی امروزی، زندگی می کنند در روستایی به نام جوزار بکش.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، روستای سرسبزی که طبیعت بکر آن باعث شده به یکی از زیباترین مناطق ممسنی تبدیل شود تنگ فرهاد، چشمه جوزار و چشمه خرنگون از جمله قطب های گردشگری و جاذبه طبیعی منطقه است.  اگر از زندگی ماشینی شهری خسته شده‌اید، اگر دلتان هوای پاک و طبیعتی زیبا و سرسبز را می‌خواهد، می‌توانید به این روستا سفر کنید، بی شک زیبایی‌های این روستاها شما را مسحور خود خواهد کرد.

روستای جوزار بکش ممسنی

60 کیلومتر از شهر نورآباد ممسنی  را که طی کنید و جاده‌های پیچ در پیچ و باغ‌های پُرثمر منطقه تنگ لله  را پشت سر بگذارید به روستایی جوزار بکش می‌رسید شاید به فکرتان سختی های راه خطور کند اما سایه درختان، راه را هموار می‌کند برای گردشی که می خواهد چندین ساعته در دل روستا؛ چشمه‌ها، حوض‌ها و درختانی با قدمت چندین صد ساله به زیبایی های این جهان بنگرد.

علی شفیعی عضو شورای روستا به خبرنگار نورآنلاین می گوید: این روستا در 60  کیلومتری شهر نورآباد و دارای 198 خانوار و جمعیت 833 نفری است. اغلب فعالیت های مردم دامداری و کشاورزی است و به خاطر وجود آب و هوای مناسب محصولات متفاوتی نسبت به دیگر بخش های شهرستان تولید می کنند که یکی از نمونه های آن هلو می باشد همچنین  گردو، سیب، انار، برنج و ... از دیگر محصولات است.

روستای جوزار بکش ممسنی

به همت جوانان این روستا نشریه ای به نام پیشرفت با موضوع توسعه روستا و فرهنگ سازی منتشر می شود و تا کنون 10 ها شماره از آن چاپ شده است شفیعی نیز با اشاره به این حرکت فرهنگی گفت: جوزار با تمام زیبایی های خود متاسفانه دارای مشکلات زیرساختی بسیاری است که انتظار می رود مسئولین ممسنی دقت ویژه ای به آن داشته باشد.

روستای جوزار بکش ممسنی

با وجود وعده های زیاد برای تامین فضای ورزشی ولی متاسفانه هنوز سالن ورزشی ندارد و قول هایی مبنی بر احداث زمین چمن مصنوعی داده شده است که انتظار می رود با وجود این جوانان پویا و فعال این اتفاق هر چه زودتر رقم بخورد.

وی حوزه های درمان، راه، برق  و .. را از دیگر دغدغه های مردم خواند و گفت: قرار بود طرح هادی در این روستا عملیاتی شود اما  با وجود پیگیری های متعدد هنوز این کار انجام نشده است.

روستای جوزار بکش ممسنی

جالب آنکه این عضو شورا در خصوص منابع آبی منطقه نیز اذعان داشت که کشاورزان با مشکل کم آبی نسبت به سال های گذشته روبرو هستند و نشان می دهد خشکسالی های اخیر حتی بر روی این منطقه چشمه سار نیز تاثیر گذاشته است.

روستای جوزار بکش ممسنیروستای جوزار بکش ممسنیروستای جوزار بکش ممسنیروستای جوزار بکش ممسنیروستای جوزار بکش ممسنیروستای جوزار بکش ممسنیروستای جوزار بکش ممسنیروستای جوزار بکش ممسنیروستای جوزار بکش ممسنی


پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم