کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

تقسیم پست های مدیریتی به روش ننه ماهی... / واکنش کاربران فضای مجازی به بیانیه نماینده ممسنی

۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۴:۰۹ کد مطلب: 8817

محمد محمودی نویسنده بزرگ ممسنی نیز به تغییر و تحولات مدیریتی شهرستان و بیانیه مسعود گودرزی واکنش نشان داد. همچنین بسیاری از کاربران فضای مجازی در موافقت و یا مخالفتبا این بیانیه مطالبی منتشر کردند

به گزارش نورآنلاین، اسم شناسنامه ای اش  ماهتاج بود؛ اهالی اما همه ننه ماهی صدایش می زدند. یک قابله ی کهنه کار که گفته می شد از رنگ و روی زائو می فهمید بچه اش پسر است یا دختر.

ننه ماهی یک خصوصیت عجیبی که داشت، همه چیز دان و همه جا حاضر بود. از عیش و عزا گرفته تا ختنه کنانی ساده و یا حتی وقتی چند خانواده از آبادی تصمیم می گرفتند به زیارتی دور و یا نزدیک بروند، ننه ماهی نیز پیش قدم می شد و اسب قزل دُم حنایی را زین می  کرد و یا علی مدد جلو دار ستون سواره و پیاده ی زوار تا مقصد...
اهالی که نمی توانستند نسبت به او کم لطفی کنند. یک جاهایی پشت سرش بد هم می گفتند و به گوشش هم می رسید اما چون شخصیت کاریزمایی داشت، همه ی این حرف و حدیث ها را در خودش حل و هضم می کرد. جوری که گوینده کلی هم شرمند و بدهکار می شد.
حالا چرا گاهی باید پشت سرش حرف می زدند، دلیل خودش را داشت. درست بود که او قابله و طبیب زن های محل بود و حتی گاهی با اون چهل دواهای های خودش نظری به مردهای آنلفونزایی و سینه پهلویی و یا پسری چرب خورده و دلپیچه گرفته هم داشت، اما چیزی که ننه ماهی را خراب کرده بود، فقط در وقت تقسیم غداها بود.
 ننه ماهی در چنین وقتایی حتماً بین دو دیگ گوشت و پلو نشسته بود. هم گوشت و هم پلو را خودش تقسیم می کرد. اما قبل از آن که سهم بقیه را بدهد،  یک عالمه ظرفی را که با خودش آورده بود، لب پر کنار می گذاشت. اهالی عادت کرده بودند و همه صاحبان ظرف ها را می شناختند. دو دیگ مسی بزرگ، متعلق به دو دخترش بود. همه می گفتند خوشا به حال دامادهایش....
دیگ های رویی دیگری هم پشت سر آن دیگ پر می شدند که این ها هم ناشناخته نبودند؛ دیگ پسر بزرگش طمراس، دیگ پسر دیگرش لهراسب، دیگ پسر سومش براتعلی، دیگه پسر چهارمش علمدار، دیگ پسر پنجمش فضل الله، دیگ پسر ششمش  ارسلان...
ارسلان ته تغاری بود و اون وقت هایی که نامزد داشت، یک قابلمه نیز برای نامزدش کنار می گذاشت. قربانعلی می گفت: چه می شد که  من دختری بودم و نامزد ارسلان تا این همه محبت می دیدم؟
 این جور که می گفت، همه ی حاضرین غش غش می خندیدند و بعد انگار که دلشان به حال فربانعلی یتیم بسوزد، سکوت می کردند.
اما ننه ماهی کار خودش را می کرد. قابلمه های خاله و عمه و پدر دامادها و زن داداش هایِ حامله یِ عروس ها و همه که پر می کرد، تازه نوبت می رسید به کاسه های بقیه ی اهالی... عجب حکایتی هم می شد. مثلا اگر نذری بود، کاری می کرد که چندتای قهر می کردند و تا چند روزی بگو مگو ها کش پیدا می کرد.
 ملا ماندنی که خودش را یک پای محل می دانست، وقتی بهش گفته می شد که خوبیت ندارد برای یک کاسه آش خودش را خراب کند، گُر می گرفت و می گفت: به اون قبله قسمه برای شکم کوچک خودم نیستم، ناراحتم که ننه ماهی قرب و منزلتی برام نذاشته!

و این سال ها چقدر این قصه ی تلخ تقسیم مسئولیت های اداری و سازمانی در شهرستان ما چنین رنگ و بویی گرفته است. ننه ماهی های تحصیل کرده و به روز شده، چنان صف دیگ و قابلمه های عوان و انصار خودشان را طولانی کرده اند که بخواهی ته این صف بمانی، از پشت بام پایین می افتی.

 راستی همین دیروز هم نماینده عزیزمان بیانیه داده بود و در این خصوص مطالبی مرقوم فرموده بود. من که سر در نیاوردم؛ جوری نوشته بود که انگار گردش نخبگان باید در فک و فامیل اتفاق بیفتد و شهرستان را باید نخبگان قومی و فامیلی ناجی اش باشند. خدا بخیر کند.
 روح ننه ماهی هم شاد که حالا اون دنیا به خاطر توجهاتش به فک و فامیل و عروس و نوه ها، در بهشت برین قدم می زند... شادی روحش فاتحه مع صلوات...

 

پیش از این نیز برخی از نویسندگان مطالبی را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند که به برخی از نکات کلدی آن نگاهی می اندازیم.

 

 احسان احسانی نوشت:
حالا بگذریم که یا باید خبر ندای لر را در انتصابات فامیلی آقای نماینده باور کنیم و یا رد این خبر را از دیار ممسنی و یا بیانیه دکتر گودرزی را از تمام رسانه ها ، اما هیچ کدام مهم نیستن، مهم آن چیزیست که مردم خود به چشم خود می بینند چرا که خود بینا تر از لنز هر خبرنگار و مفسر تر از هر کارشناس رسانه ای هستند.

 

 حمید گنجایش نیز نوشت:

شعار اعتدال گرایی نماینده که جایش را در عمل به " افراط گرایی طایفه ای " داده است حتی حامیانش را سرافکنده و خجالت زده کرده است و هر کدام در گوشه ای خزیده اند.
شعار عبور از طایفه گرایی گودرزی دقیقاً تبدیل شده است به شعار" بازگشت به طایفه گرایی" و شعار اصلاح طلبی و اعتدال  ایشان که قرار بود جای طایفه هزارساله را بگیرد جان دوباره ای به طایفه گرایی داده است و ایشان در حال جاودانه کردن " مکتب طایف گرایی" در منطقه است.

محسن ضرغامی نوشت:

در شایستگی و توانمندی مدیران مستعفی یا تودیع شده شکی نیست اما باید این حق را به نماینده داد که برای پیشبرد اهداف و برنامه های خود مدیران هم فکر خود را انتخاب کند. دو سال از زمان شروع بکار نماینده میگذرد و به تبع او تلاش میکند (طبق گفته ی ایشان ) با ایجاد تغییرات علاوه بر انجام وظیفه نظارت، برنامه های توسعه را سرعت ببخشد .

هوشنگ گودرزی از داوران بین المللی والیبال نیز نوشت:

 دفاع اقای دکتر گودرزی نماینده محترم مردم ممسنی ورستم فرار روبه جلو است مدیرانیکه الان استعفا داده اند یا کنار رفته اند همگی درانتخابات در خط مقدم همکاری با او بوده اند وادمهای خوبی هم بودند البته تغییرات خوب است اما اگر برمبنای شایسته سالاری باشد چه بهتر ولی متاسفانه ایشان رسانها را که روشنگری میکنند هدف حمله قرار داده چرا که آنها رکن اصلی اطلاع رسانی هستند تغییرات از یک تیره خاص مورد بحث است مدیران را نگاه کنید بعد قضاوت کنید جامعه بدون رسانه مرده است مردم بهترین قاضی مسئولان هستند

 

داریوش زندی شاعر قشقایی نوشت:

نه تنها دردوره کنونی که در اکثر دوره های پیشین نیز برهمین منوال بوده است....تا طرحی درشهرمان اجرا نشده همه وااسفا سرداده هزار انگ به زمین وزمان میچسبانند که نماینده فلان است وبهمان ووقتی هم که نماینده طرحی را اجرا و کاراجرایی درسطح شهر اجراء میکند همگی ندا درمیدهند که این طرح ملی واستانی وهزار زهرمار دیگر است....حقیقت امر اینست که ما مردم قدرنشناس وناآگاهی هستیم که هیچگاه به خدمتکارانمان بها نداده ودراوج خدمتگزاری به آنها پشت کرده ایم

 

مجید آقایی نوشت:

اینکه نماینده شهرستان بعنوان وکیل مردم تلاش نماید مدیرانی همسو با سیاست های خود در شهرستان بگمارد در عرف کاری است به ظاهر پسندیده و دراین کار مخیر و محق بوده ولی اینکه کسی با شعار اعتدال گرایی دست به افراط گرایی بزند و حریم تریبون نمازجمعه و نماینده ولی فقیه را با بیانیه ای زیر سوال ببرد کاری است بسیار ناپسند ! نقد امام جمعه شهرستان در جهت حفط اتحاد وجلوگیری از بازگشت طایفه گرایی وافراط گرایی بوده و هست .

 

حسین گودرزی نیز نوشت:

مدیریت که ارث پدری کسی نیست که مادام العمر دست یکی باشه .که داد وفغان همه کاسبان طایفه گرایی بلند شده ،همین اتفاقات هم در زمان نمایندگان ادوار گذشته  هم وجود داشته .نباید که هر پیام ومتنی را از هر جا در این سایتهای خبری درج کرد.فهمیدن حق مردم است وشما وظیفه خطیری در این زمینه  برعهده دارید.

 

گفتنی است برخی ها نیز اقدام به انتشار عکس مسعود گودرزی نماینده ممسنی در صفحات شخصی یا بر روی پروفایل های خود کردند.

مسعود گودرزی

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم