کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
گودرزی تاکید کرد :

مردم سوریه باید برای آینده خود تصمیم گیری کنند

۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳:۱۸ کد مطلب: 8785

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هیچ کشور دیگری نمی‌تواند برای ملت سوریه تعیین سرنوشت کند، گفت : ما با مداخله خارجی و تحمیل شرایط به ملت سوریه مخالف هستیم و این مردم این کشور هستند که باید برای آینده شان تصمیم گیری کنند.

مسعود گودرزی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص آینده سوریه با توجه به ششمین نشست آستانه و پیروزی های محور مقاومت در دیرالزور، بیان داشت:  باتوجه به فاصله شهر دیرالزور با مرز عراق ، پیوند نیروهای ارتش عراق با ارتش سوریه به انسجام و مقابله در مقابل داعش کمک فراوانی خواهد کرد و این پیروزی ها باعث دست برتر محور مقاومت در نشست آستانه خواهد بود.

نماینده مردم ممسنی با اشاره به اهمیت پیروزی ژئوپلیتیک دیرالزور برای ارتش و نیروهای مقاومت گفت: این منطقه به دلیل برخورداری از ذخایر انرژی ، نزدیکی به مرز عراق و ترکیه ، برخورداری از پایگاه نظامی هوایی به پایتخت سرّی داعش تبدیل شده بود که با آزاد سازی این شهر، محور مقاومت پیشرفت ها و اقدامات خوبی را در جهت مقابله با گروه های تروریستی به پیش برده است.

گودرزی افزود: ابتکار سیاسی سه جانبه و برگزاری اجلاس آستانه، روش موفقی است که می‌تواند به عنوان الگوی پایان دادن به بحران‌های منطقه‌ای با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومی مورد استفاده قرار گیرد. 

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران سوریه و دیگر بحران‌هایی که در منطقه ایجاد شد بر اهمیت پایان یافتن این بحران‌ها از  طریق مذاکرات سیاسی و کنترل ابعاد فاجعه انسانی این بحرانها تاکید داشته است، گفت: آنچه که برای ایران اهمیت دارد خاتمه دادن به فجایع انسانی است که تروریست‌ها به آن دامن می‌زنند و گشودن افق سیاسی به نحوی که به طرف‌های درگیر کمک کند که از این شرایط خارج شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه آینده سوریه و منطقه را ملت‌های این منطقه و مردم سوریه تعیین می‌کنند و هیچ بازیگر خارجی و کشور دیگری نمی‌تواند برای ملت سوریه تعیین سرنوشت کند، افزود: ما با مداخله خارجی و تحمیل شرایط به ملت سوریه مخالف هستیم و این مردم این کشور هستند که باید برای آینده شان تصمیم گیری کنند./

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم