کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
محمد محمودی نورآبادی

آسیب های مدیریت افشانی برای قومیت لر

۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵:۰۳ کد مطلب: 8776

حال که دوره ی مسئولیت آقای افشانی پایان یافته است، به حتم و یقین، آسیب آن سال ها برای قومیت لُر از یک سو و تشکیلات حزبی ایشان از طرف دیگر باقی خواهد ماند.

به گزارش نورآنلاین، این روزها و با پایان مسئولیت استاندار لُر زبان فارس، خواه و ناخواه باید یاد فرازی از نامه امام راحل به استاندار کربلا ان هم زمانی که امام مقیم نجف بوده، بیفتیم. فرازی که می گوید: کاری کنید که وقتی قرار شد از این جایگاه کنار بروید، مردم عزا بگیرند نه این که سرور و شادی کنند....(نقل به مضمون)

افشانی البته آمدنش هم بحث برانگیز بود. رفتنش اما بیش از حد سبب خوشحالی مردم فارس شده است. انتخاب او که با شروع کار دولت تدبیر و امید، بخشی از توجه این دولت به حزب اعتماد ملی ( شیخ مهدی کروبی) قلمداد می شد، ابتدا در قد و قواره ی یک مرد مدیر و کار کشته ظاهر گشت. مردی که آمده بود تا هم اصالت قومیتی خود را به رخ بکشد و هم کارکرد حزبی و تشکیلاتی اش را.
اما دیری نپایید که او در چیدمان و چینش نیروهای تحت امرش دچار خطای فاحش شد. نادیده گرفتن سایر قومیت ها و خاصه فارس زبان هایی که از قضا این استان را به نام آن ها می شناسند، بذرهای بدبینی فروانی را در گستره ی پهناور استان فارس ریخت. وضعیت جوری پیش رفت که ساختمان استاندرای فارس را به ستاد مرکزی لُرها تعبیر می کردند. امری که قطعاً نه به سود قومیت بوده و نه منفعت این کهن استان را رقم زده است. نباید فراموش کرد که استبداد در هر حال چندش آور است. چه این استبداد در زبان و قومیت تجلی پیدا کند و چه در حزب و باند و تشکیلات به منصه ی ظهور برسد. استبداد، استبداد است.
و حال که دوره ی مسئولیت آقای افشانی پایان یافته است، به حتم و یقین، آسیب آن سال ها برای قومیت لُر از یک سو و تشکیلات حزبی ایشان از طرف دیگر باقی خواهد ماند.
امید که استاندار بعدی از هر قومیت و حزب و نژادی، نه در صدد تلافی که در پی زدودن این ننگ از دامن کهن استان با‌ فرهنگ و نجیب فارس عزیزمان باشد.‌.. ان شاءالله

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم