کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

جشنواره استانی شعر غدیر در ​ممسنی برگزار شد

۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۱:۲۲ کد مطلب: 8769

آیین اختتامیه نخستین جشنواره استانی شعر غدیر شهرستان ممسنی در تالار فرهنگ و هنر این شهرستان برگزار شد

به گزارش نورآنلاین، بهزاد مریدی در این آیین، عید غدیر را بهترین و مهمترین عید مسلمانان و به خصوص شیعیان جهان عنوان کرد.

 دبیرشورای فرهنگ عمومی استان فارس افزود: بزرگمردی که این روز عظمت و بزرگیش بیشتر معرفی و درک شد، شخصیتی است که دانشمندان بزرگی همچون جورج جرداق مسیحی خالق اثر تاریخ تمدن اسلامی در جمله ای معروف و شگرف می گوید اگر بگویم مسیح از علی(ع) بالاتر و والاتر است به عقل خود شک می کنم و اگر بگویم علی(ع) از مسیح بالاتر است به دینم تردید ورزیده ام.

وی ادامه داد: علی(ع) شخصیتی است که بسیاری از مستشرقین و اسلام شناسان غربی وقتی به ایشان می رسند به اوج جوانمردی، بزرگی و عظمتش پی می برند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اظهار کرد: امروز مردان و جوانمردان دیار ما به تاسی و الگوپذیری از مولای خویش امیرالمومنین(ع)، راه آزادی و آزادگی را می پیمایند و در این مسیر حتی جان خود را فدا می کنند.

دبیر جشنواره غدیر شهرستان ممسنی نیز در این جشنواره گفت: این جشنواره در حقیقت یادآور بزرگی امام علی(ع) و ارزش والای نهج البلاغه است.

علی احمدی افزود: امروز در جامعه ما باید امام علی(ع) را با همه ابعادش شناخت اما شاهدیم برخی مولا را با شمشیر و شیر و زره و نیزه میشناسانند که این تقلیل گرایی و مغایر با تفکر و اندیشه و تقوا است.

احمدی ادامه داد: متاسفانه در اشعار بسیاری از شعرا حتی شاعران بزرگ به دلیل علاقه وافرشان به امیرالمومنین(ع) این تقلیل گرایی به وفور دیده می شود اما از ابعاد وجودی آن شخصیت جلیل چیزی مشاهده نمی شود.

وی بیان کرد: ظرفیت ماندگار در علم و اندیشه و تفکر است و این نگاهی است که متاسفانه مستور مانده است. نگاهی که در عصر روشنگری متفکران جهان که شیعه و مسلمان هم نبودند مانند جورج جرداق و ابن خلدون وقتی آثار مولا را می خوانند آن ها را متحول و دگرگون می سازد.

رییس انجمن اهل قلب شهرستان ممسنی اظهار کرد:  برخی فکر می کنند که سخنان امام علی(ع) ریشه در رنسانس دارد در حالیکه رنسانس سابقه تاریخی کوتاه دارد حال آن که بیانات ارزشمندی که سرشار از انساندوستی، مفاهیم انسانی و عقلانی بوده است در نهج البلاغه موجود می باشد.

 

در پایان این جشنواره که توسط انجمن اهل قلم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی با همکاری بنیاد غدیر شهرستان ممسنی در راستای ترویج فرهنگ امامت و ولایت برگزار شد از کتاب ترجمه نهج البلاغه اثر فریدون زارع خفری رونمایی گردید و از ١٠ شاعر دارای آثار برتر جشنواره تجلیل شد.

تابلوی نقاشی هنرمندان شهرستان ممسنی نیز به پاس تقدیر از زحمات مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به وی اهدا شد.

همایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیرهمایش غدیر

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم