کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

بیانیه روابط عمومی یادواره مرزدارن شهید اسلام در خصوص جنایات اخیر میانمار

۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۸:۰۶:۳۷ کد مطلب: 8765

دست اندر کاران یادواره مرزدارن شهید اسلام که قرار است 7 مهرماه در منطقه مراسخون شهرستان رستم برگزار شود نسبت به جریانات اخیر میانمار واکنش نشان دادند

بسم‌الله الرحمن الرحیم

این روزها انسانیت در میانمار قتل عام می شود و دنیا در سکوت خود نظاره گر جنایت علیه بشریت است. در این روزهای تلخ در حالی مسلمانان از کودک، زن و مرد در روهینگیا سر بریده می شوند، سوزانده می شوند و بدنشان متلاشی می شود که مدعیان صلح جهانی و مبارزه علیه خشونت سکوت پیشه کرده اند. آنها هم که می گریزند، در آب دریا غرق می شوند.

و اکنون سوال این است که کدام انسانی فارغ از مذهب و قومیت می تواند صحنه های دلخراش قتل عام کودکان در میانمار را ببیند و سکوت کند؟ و چگونه است که رسانه های جهان این تصاویر دلخراش را به تصویر نمی کشند؟ و صد البته سوال اساسی تر این است که چرا برخی از داعیه داران صلح جهانی به شکل شرم آوری در مقابل نسل کشی مسلمانان و جنایت علیه انسانیت در میانمار سکوت اختیار کرده اند.

بدون شک، نمی توان این موضوع را انکار کرد که دین در چنین درگیری هایی نقش دارد، اما اشتباه است که اگر این درگیری ها را کاملا دینی بدانیم. زمانی که گروه ها برای کسب قدرت سیاسی از دین بهره می گیرند، همان اتفاقی می افتد که حالا در میانمار رخ داده است و نقش دین می شود ایجاد هویت های متعصبانه که با آن می توان دیگر گروه ها را غیر انسانی جلوه داد و اعمال گروه خود را توجیه کرد.

روابط عمومی یادواره مرزداران شهید اسلام ضمن محکومیت شدید قتل عام و نسل کشی مسلمانان در روهینگیای میانمار، مراتب تاسف و تاثر خود را از آنچه که در سکوت مجامع بین المللی علیه مسلمانان این کشور انجام می شود، ابراز می دارد.

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم