کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

در زور آزمایی دولت با خودرو سازان چه کسی پیروز است

۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۳:۴۵ کد مطلب: 8763

حافظه تاریخی هیچ کس را سراغ نداریم که برای یکبار هم شده ببینیم دولت توانسته باشد با جدیدت جلوی گران فروشی خودروسازان را بگیرد.

به گزارش نورآنلاین، افزایش قیمت خودرو در روزهای گذشته، با توجه به این که سه بار افزایش قیمت متوالی رخ داده و قانون نادیده گرفته شده است به یکی از دغدغه های مردم تبدیل شده است.

در دوران دولت روحانی ايران اما شرايط ويژه‌اي دارد. اقتصاد زير هاله‌اي از ركود گرفتار شده است و مردم به «توليد» با ديده ترديد مي‌نگرند؛ براي همين است كه به بازارهايي مانند دلار، طلا، بورس، خودرو، مسكن و مانند اينها گرايش ويژه‌اي دارند. 

اما متاسفانه این موارد نیز با چالش ها و فراز نشیب های زیادی روبرو بوده است بویژه خودرو که همیشه در شیب تند گرانی قرار داشته است.
در طول سال های گذشته همواره عادت کرده بودیم که قیمت خودرو هر چند وقت یکبار افزایش پیدا کرده و قدرت خرید مردم نیز بواسطه این افزایش قیمت کاهش یابد، اما در طول 2 سال اخیر به دلیل ضعف بیش از پیش دولت ها، قیمت خودرو به شکلی نجومی افزایش یافت

 افزایش قیمت خودرو و عدم توانایی دولت در مهار قیمت خودرو در شرایطی است که به نظر می رسد مسئولان دولتی نه تنها در زمینه قیمت خودرو، بلکه در ماجرای تثبیت یا افزایش قیمت کالاها نیز با یکدیگر اختلافاتی دارند. 

علاوه بر این نا همانگی ها متاسفانه آن همت برای کنترل بازار خودرو نیز وجود ندارد و باید به این مساله پرداخت که چرا دولت تلاشی نمی کند؟ ایا سودی در میان است؟

همین کافی است که بگوییم، حافظه تاریخی هیچ کس را سراغ نداریم که برای یکبار هم شده ببینیم دولت توانسته باشد با جدیدت جلوی گران فروشی خودروسازان را بگیرد. 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم