کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
تا دوشنبه قطعی اب خومه زار رفع خواهد شد

رفع مشکل آب خومه زار موضوع اولین جلسه رسمی فرماندار جدید ممسنی

۱۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۶:۰۲ کد مطلب: 8754

زمانی فقط 87 حلقه چاه کشاورزی در شهرستان وجود داشت اما در عرض چند سال تعداد چاه های شهرستان های ممسنی و رستم به 2700 حلقه رسید این نشان می دهد که مدیریت صحیحی در سطح کشور برای کنترل منابع آبی وجود ندارد.

رحمت الله فرامرزی سرپرست فرمانداری اولین جلسه رسمی خود را رفع مشکل آب شهر خومه زار قرار داد و در جمع اعضای شورای شهر گفت: انتقال مدیریت آب شهر خومه زار از آبفای روستایی به آبفای شهری هنوز انجام نشده است.

انتظار دارم این کار هر چه سریعتر صورت گیرد و انتقال مسئولیت آب شهر خومه زار به اداره آب و فاضلاب شهری واگذار شود  و مشکل کمبود آب اشامیدنی شهر نیز مساله دیگری است که باید طی چند روز آینده حل شود.

از طرفی باید فرهنگ رعایت الگوی مصرف  ترویج داده شود.  به دلیل خشکسالی دبی چاه ها کاهش یافته است و مدیریت مصرف آب باید دغدغه مدیران و مسئولین شهر باشد.


وی تاکید کرد: در کوتاه مدت مشکل کمبود اب را رفع کنید و در بلند مدت به دنبال ساماندهی آب خومه زار باشید.

این مقام مسیول گفت: شهرهای ممسنی در واقع روستاهای بزرگ هستند و شهریت در معنای کلمه را ندارند لذا باید زیر ساخت تامین شود. شهر خومه زار در مسیر راه ترازیتی جنوب قرار گرفته است و موقعیت بسیار خوبی دارد و باید خومه زار به عنوان شهر ورودی ممسنی دارای فضای مناسبی باشد و ذهنیت خوبی برای مسافران و گردشگران ایجاد کند.

 لشکری رئیس اب و فاضلاب روستایی نیز گفت: 97 درصد منابع ابی شهرستان صرف کشاورزی می شود. اراده ای در سطح کلان برای جلویگری از این مصرف آب وجود ندارد.

زمانی فقط 87 حلقه چاه کشاورزی در شهرستان وجود داشت اما در عرض چند سال تعداد چاه های شهرستان های ممسنی و رستم به 2700 حلقه رسید این نشان می دهد که مدیریت صحیحی در سطح کشور برای کنترل منابع آبی وجود ندارد.

وی با اشاره به وجود 2 هزار مشترکت در شهر خومه زار گفت: از طریق یک چاه مطمئن تا روز دوشنبه منبع ابی جدید به شبکه شهر  تزریق خواهد شد تا موقتاً مشکل اب خومه زار حل شود

 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم