کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
اعتراف فرماندار ممسنی

پروژه های عمرانی یک سال گذشته چنگی به دل نمی زند / لزوم تفکیک وظایف در قوا

۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰:۰۴ کد مطلب: 8725

شایعات زیادی مبتی بر تغییر در ساختار مدیرتی وجود دارد و بعضی ها ادعا دارند که مدیران باید عوض شوند لذا همین مساله و دامن زدن بیش از حد به شایعات انگیزه ها را کم می کند.

به گزارش خبرنگار نورآنلاین امسال در هفته دولت متاسفانه کمتر شاهد افتتاح پروه های عمرانی شاخص بودیم که رهام پیکری فرماندار ممسنی  بیان داشت:جذب اعتبارات  سال 95 پایین بود لذا میزان هزینه ها در پروژه ها نیز پایین آمد البته 45 پروژه با 7 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار به بهره برداری رسید.

وی افزود: شاخص ترین برنامه ی هفته دولت مربوط به کلنگ زنی پروژه گازرسانی به منطقه دشمن زیاری بود که به دلیل عدم هماهنگی در سطح استان لغو و به هفته آینده موکول شد.


وی مهترین پروژه های افتتاح شده را خط انتقال برق نزاع با هزینه 800 میلیونی خواند و گفت: ولی بقیه پروژه ها چنگی به دل نمی زد.

 

فرماندار ممسنی در این خصوص که آیا برگزاری انتخابات بر روند اجرای پروژه ها تاثیر گذاشته است یا نه؟ گفت: انتخابات بسیار سنگین و هزینه بر است و ما باید در 142 روستا و 3 شهر انتخابات را برگزار می کردیم و تمام این ها هزینه داشت و وقت گیر بود و هزاران نفر درگیر این مساله بودند از طرفی وقت زیادی از فرمانداری و دیگر ادارات گرفت.

این مقام مسئول در این خصوص که ایا در چانه زنی اعتبارات در سطح کشور به خوبی عمل شده یا نه؟ نیز گفت: مشکلات بودجه ای داشته ایم و تخصیص های واقعی در حوزه بودجه صورت نگرفت از ماده 180 چیزی به شهرستان داده نشد  و از اعتبارات 2 درصد نفت و گاز در  سال 95 نیز فقط 42 درصد تخصیص یافت. البته در میزان اعتبارات مصوب شده نسبت به سال های گذشته شاهد افزایش بودیم ولی رقم این افزایش کمتر از 10 درصد بوده است اما در جذب همانگونه که گفته شد با مشکلات بودجه ای مواجه بوده ایم.

 

پیکری نسبت به این سوال که چرا پروژه عمرانی جدیدی تعریف نشد نیز گفت: طبق مصوبه دولت تعریف پروژه جدید ممنوع است و باید پروژه های نیمه کاره تکمیل شود این مساله از وعده های دولت های قبل نشات می گیرد و دولت یازدهم مجبور بود هم بدهی دولت قبل را بدهد و هم پروژه های نیمه تمام را تکمیل کند.

 

پیکری در خصوص سوال خبرنگار نورانلاین که نوعی سردرگمی مدیریتی در شهرستان وجود دارد و این مساله بویژه در تابستان جاری انگیزه های مدیران اجرایی را کاهش داده و حتی به گونه ای شده که کیفیت جلسه شورای اداری کاهش یافته، واکنش نشان داد و گفت: شایعات زیادی مبتی بر تغییر در ساختار مدیرتی وجود دارد و بعضی ها ادعا دارند که مدیران باید عوض شوند لذا همین مساله و دامن زدن بیش از حد به  شایعات انگیزه ها را  کم می کند. همانطور که می بینید هر روز بر علیه بنده شایعاتی مطرح می کند.  


راهکار تفکیک وظایف در قوا است و اگر بر این اصل پایبند باشیم دیگر چنین مشکلی نخواهیم داشت. پیشنهاد بدهند اشکالی ندارد اما بگونه ای نباشد که فضا ملتهب شود. الان فضای خوبی برای تغییر ساختار مدیریتی در شهرستان وجود ندارد و الان تیم مدیریتی شهرستان بسیار مناسب است.

 

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم