کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

راز موفقیت رتبه های برتر کنکور ممسنی چه بود

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۰۵:۵۸ کد مطلب: 8620

به تمام کنکوری ها پیشنهاد می کنم که با چشم باز و تفکر صحیح به کنکور نگاه کنند و شرایط را بسنجند و بعد تصمیم بگیرند!

به گزارش خبرنگار نورآنلاین، چند روز پیش نتایج کنکور مشخص شد و باز هم دانش آموزان نورآبادی با کسب نتایج درخشان توانستند حرفی برای گفتن داشته باشند و بیش از 41 نفر رتبه زیر 2 هزار را کسب کرد و دو نفر نیز توانستند رتبه های دو رقمی را به دست بیاورند. هرچند نسبت به سال های گذشته از دوران طلایی فاصله گرفته ایم اما این نتایج هم جای تقدیر دارد.

 

برترین رتبه را مهدی گودرزی از فرزندان شهرستان رستم کسب کرده و از بین 184 هزار و 122 نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی،‌ توانست خود را به عنوان نفر 33 معرفی کند او می گوید: در روزهایی که مدرسه می رفتم بیش از 8 ساعت مطالعه داشتم اما پس از ایام نوروز این میزان مطالعه به 14 ساعت هم می رسید.

گودرزی پشتکار و داشتن برنامه  را یکی از مهمترین عوامل موفقیت خود خواند و گفت: هرکدام از دانش آموزان ممسنی و رستم که بخواهند در سال آینده موفق بشوند باید از هم اکنون برنامه ریزی مناسبی داشته باشند.

حسن عسگری از فرزندان ممسنی نیز  با کسب رتبه 59 کشوری  در رشته علوم انسانی، توانسته رتبه دو رقمی کسب کند، او نیز مطالعه ی منظم و دور ماندن از حواشی مختلف را یکی از عوامل موفقیت خود می خواند و می گوید: خودم هم فکر می کردم که رتبه ی مناسبی کسب کنم اما رتبه زیر 100 را تصور نمی کردم. پیش از اعلام نتایج کنکور از طریق دوستانم در سازمان سنجش فهمیدم که رتبه 59 را کسب کرده ام و بسیار خوشحال شدم.

حمید ضرغامی که تواسنت رتبه 106 رشته تجربی را کسب کند باید به عنوان پیشکسوت کنکور معرفیش کرد. او 3 سال پیش نیز در کنکور شرکت کرده بود و توانست رتبه  700 رشته ریاضی را کسب و در رشته مهندسی برق وارد دانشگاه شود! اما پس از 6 ترم  از دانشگاه انصراف می دهد و مجدداً در کنکور  و اینبار در رشته تجربی شانس خود را امتحان می کند.

ضرغامی دلیل این کار خود را عدم بازار کار در رشته های ریاضی مطرح می کند و می گوید: خیلی در این مدت فکر کردم و دیدم که رشته ای که در آن درس می خوانم بازار کار مناسبی ندارد لذا درحالی که فقط یک سال به فارغ التحصیلیم باقی مانده بود تصمیم گرفتم که از دانشگاه انصراف بدهم فکر  می کنم در آینده رشته تجربی فرصت های بهتری داشته باشد.

وی ادامه داد: البته به تمام کنکوری ها پیشنهاد می کنم که با چشم باز و تفکر صحیح به کنکور نگاه کنند و شرایط را بسنجند و بعد تصمیم بگیرند، مثلا ماندن پی در پی پشت کنکور به سودشان هست یا نه تغییر رشته به سودشان هست یا نه !

 

اما از بین بانوان ممسنی سیمین رضایی با کسب رتبه 317 بالاترین جایگاه را به دست آورده است که او یکی از راه های موفقیت خود را کنترل استرس می داند و می گوید: اگر قرار باشد در این آزمون بزرگ شرکت کنیم باید بر استرس خود غلبه کنیم و این مساله را باید خانواده نیز رعایت کند. نقش پدر و مادر در این زمینه بسیار می تواند حائز اهیمت باشد.


 

همه ی این دانش آموزان در پایان از همکاری کانون قلم چی و برنامه ریزی مناسب آنها، پشتیبان های خود، پدر ، مادر و معلمان خود تقدیر و تشکر کردند.

پایان گزارش /224224

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم