کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi
حمید گنجایش

مراکز مشاوره پیش از ازدواج در ممسنی و رستم تآسف آمیز است

۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷:۱۵ کد مطلب: 8611

شهرستانهای ممسنی و رستم دو شهرستان شاخص استان فارس در ثبت ازدواج و طلاق است. پارادوکسی متناقض و نگران کننده که این دو شهرستان را در حوزه طلاق و آسیبهای روابط زناشویی ستاره دار کرده است و به خط قرمز رسانده است.

به گزارش نورآنلاین، افزایش چشمگیر پرونده های طلاق در هر دو شهرستان، افزایش نگران کننده طلاق های عاطفی، افزایش اسیبها و نزاع های زناشویی بعد از ازدواج در ممسنی و رستم کم نیست و بی شمار است متآسفانه.

دلایل این معضل اجتماعی که گریبانگیر ممسنی و رستم است گوناگون است. اما یکی از دلایل مهم اثرگذار در این آسیب اجتماعی ضعف مراکز اموزشهای پیش از ازدواج در هر دو شهرستان است.

فضاهای نامناسب با امکانات و تجهیزات ضعیف جهت آموزش زوجین‌، همچنین مدت زمان بسیار کوتاه و ناکافی برای برگزاری کلاسهای مهارتی پیش از ازدواج زوج های جوان در مراکز بهداشت و درمان ممسنی و رستم در  شکلگیری این بحران اجتماعی بی تاثیر نیست.

خوشبختانه قرار هست که با راه اندازی "مرکز مشاوره ازدواج و خانواده بهارنکو" این خلآ  آموزشی زوجین در ممسنی و رستم‌ به یاری خداوند حل شود و زوجین از این به بعد در کلاسهای آموزشی اساتید برجسته این حوزه، ۶ ساعت را آموزش ببیند و اگاهیهای لازم و مفید قبل از ازدواج توسط اساتید مجرب به آنها داده شود.

آموزش احکام و حقوق زوجین، آموزش بهداشت جنسی، آموزش روان شناسی زن و مرد، و اموزش مهارتهای زندگی از موضوعات بسیار مهمی هستند که با راه اندازی مرکز بهار نکو این خدمات به زوجین ارائه می شود.

البته تا راه اندازی مرکز مشاوره و ازدواج خانواده بهار نکو در ممسنی و رستم آن هم  با حجم عظیم موانع و پیچیدگیهای بروکراسی اداری و سازمانی در منطقه و مرکز استان باید خیلی از سختیها را به جان بخریم تا بهار نکو در ممسنی و رستم راه اندازی شود.

به هر حال انچه در اینجا مهم می نماید و  دارای اهمیت است این نکته اساسی است که تا مرکز مرکز بهار نکو در ممسنی و رستم راه اندازی نشود بسیاری از مشکلات زوجین و مسائل مرتبط با ازدواج زوج های جوانان ممسنی و رستم به این راحتی حل و فصل نخواهد شد.

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم