کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

رسیدگی ویژه و خارج از نوبت به پرونده سارق مسلح بانک‌ شیراز

۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۱:۱۳ کد مطلب: 8478

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: پرونده سارق مسلح بانک‌های شیراز و اصفهان به صورت ویژه و خارج از نوبت در دادسرا و دادگاه‌های استان رسیدگی خواهد شد.
علی القاصی رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: پرونده سارق مسلح بانک‌های شیراز و اصفهان از ابتدا در ستاد جرائم خاص استان مستمراً مورد رصد و پیگیری قرار گرفت و متعاقباً پس از دستگیری متهم نیز فرایند تحقیق و رسیدگی تا صدور حکم نهایی مورد رصد قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه دادگستری استان پرونده‌های جرائم مهم را به صورت ویژه توسط قضات مجرب در دادسرا و دادگاه رسیدگی می‌کند گفت: پرونده سارق مسلح بانک‌های شیراز و اصفهان از جمله پرونده‌های مهم و نسبتاً پیچیده سالهای اخیر بود که از ابتدا کلیه اقدامات با پیگیری دقیق نیروی انتظامی بخصوص اداره آگاهی استان و با هماهنگی و نظارت مستقیم دادستان و بازپرس ویژه دادسرای جرائم امنیتی شیراز انجام شد.

رئیس ستاد جرائم خاص استان فارس ضمن تقدیر از اجرای دقیق دستورات قضایی صادر شده توسط نیروهای انتظامی در خصوص دستگیری این سارق مسلح گفت: با توجه به اینکه این سارق مسلح به صورت انفرادی و بدون بر جای گذاشتن آثار، اقدام به سرقت کرده بود؛ دستگیری وی با پیچیدگی هایی روبرو بود که با همت و هماهنگی دستگاه قضایی، انتظامی و اطلاعاتی این سارق شناسایی و دستگیر شد که لازم است در همین خصوص از تدابیر فرمانده انتظامی استان و پیگیری‌ها و نظارت‌های دادستان عمومی و انقلاب شیراز و بازپرس ویژه پرونده تقدیر کنیم.

وی با بیان اینکه متهم پرونده به وجود انگیزه‌های مالی در ارتکاب اقدامات مجرمانه خود اشاره کرده است گفت: دستگاه قضایی با قاطعیت کامل و در چارچوب قانون با افرادی که امنیت و آرامش مردم را مطامع شوم خود قرار دهند برخورد خواهد کرد؛ همانطور که در پرونده‌های سالهای گذشته بر همین رویه قضایی عمل شده و مجرمین جرائم مهم با برخورد‌های قاطع قانونی مواجه شدند.

این مقام ارشد قضایی استان فارس با اشاره به اینکه متهم پرونده در اعترافات اولیه و تشریح شگردهای خود به ضعف سیستم‌های امنیتی و حفاظتی بانک‌ها اشاره کرده است؛ گفت: حادث شدن حتی یک مورد از جرائم مهم برای استان فارس و شهر زیارتی، سیاحتی و فرهنگی شیراز دارای آثار تخریبی بسیاری بر امنیت اجتماعی است؛ بنابراین لازم است همه دستگاه‌ها بخصوص بانک‌ها به توصیه‌های پیشگیرانه کارشناسان در راستای از بین بردن زمینه‌های وقوع چنین جرائمی توجه نمایند.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان فارس توجه بانک‌ها و مراکز مهم در معرض خطر به رعایت اصول پیشگیری‌های وضعی و انتظامی را زمینه ساز پیشگیری از وقوع چنین سرقت هایی ارزیابی کرد و خاطر نشان ساخت: بار‌ها و در جلسات متعدد این موارد متذکر و یادآوری گردیده، اما متاسفانه عدم رعایت اصول پیشگیری‌های وضعی و انتظامی زمینه را برای افراد و ارتکاب اقدامات مجرمانه فراهم می‌سازد که این مورد اخیر نیز نمونه بارز عدم توجه به این اصول اساسی بوده است.

وی تأکید کرد هزینه‌های امنیتی و زیان‌های اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم به مراتب کمتر از کشف و برخورد قاطع با عوامل چنین اقدامات مجرمانه‌ای است بنابراین مجدداً بر توجه و رعایت هشدار‌های پیشگیرانه و جلوگیری از شکل گیری چنین جرائمی تأکید می‌گردد.

گفتنی است در آخرین نشست خبری رئیس کل دادگستری استان فارس در هفته قوه قضائیه پس از پرسش خبرنگاران به آخرین پرونده سرقت از بانک‌های شیراز و اصفهان رئیس کل دادگستری فارس از دستگیری زود هنگام این سارق مسلح خبر داده بود.
 
منبع: میزان
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم