کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

واردات بیسکویت در دولت یازدهم ۶۰ برابر شد+ نمودار

۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۹:۴۸ کد مطلب: 8475

بر اساس آمار گمرک، دولت یازدهم در ۴ سال عمر خود حجم عظیمی بیسکویت و ویفر وارد کشور کرده است؛ آن هم در حالی که این کالا در داخل کشور تولید می‌شود.
چند روز پیش یک عضو اتاق بازرگانی در جلسه پارلمان بخش خصوصی از واردات انبوه بیسکویت به کشور به شدت انتقاد کرد؛ اما مراجعه به آمارها نشان می‌دهد این انتقاد بسیار بجا بوده است و روند فعلی واردات بیسکویت در آینده تولیدکنندگان داخلی را که در این حوزه بسیار موفق هستند، همانند دیگر صنایع، با مشکل مواجه خواهد کرد.

بر اساس آمار گمرک، دولت یازدهم در ۴ سال عمر خود  حجم عظیمی  بیسکویت و ویفر وارد کشور کرده است؛ آن هم در حالی که این کالا در داخل کشور تولید می‌شود و نیازی به واردات نداریم؛‌ اما موج واردات بی‌رویه موجب کاهش تولید کارخانجات داخلی و تعدیل نیرو شده است.

واردات بیسکویت و ویفر در دولت یازدهم ۶۰ برابر شد+ نمودار
 
آمار گمرک از عملکرد تجارت خارجی دولت ۱۱ در ۴ سال اخیر نشان می‌دهد از سال ۱۳۹۲ تا پایان سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۲۳۸۸۶۶۸ کیلوگرم انواع بیسکویت و ویفر به ارزش ریالی  ۱۴۴.۸۸۸.۹۱۷.۸۳۹ ریال  و ارزش دلاری ۴.۷۴۰.۲۲۸ دلار وارد کشور شده است.

واردات بیسکویت و ویفر در دولت یازدهم ۶۰ برابر شد+ نمودار
 
گمرک اعلام کرده است وزن واردات بیسکویت و ویفر در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۱۳۹۲ بیش از ۲۶ برابر شده است. از لحاظ ارزش ریالی، حجم واردات بیسکویت و ویفر به کشور در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۱۳۹۲ بیش از ۶۰ برابر رشد نشان می‌دهد. از لحاظ ارزش دلاری نیز واردات این کالای مصرفی ۴۷ برابر شده است.

واردات بیسکویت و ویفر در دولت یازدهم ۶۰ برابر شد+ نمودار
 
دولت یازدهم از چه کشورهایی بیسکویت وارد می‌کند؟

گزارش گمرک، مبدأ بیسکویت‌های وارداتی ایران در سال ۱۳۹۵ را کشورهای اسپانیا، امارات، انگلستان،  ایتالیا، آلمان، پرتغال، ترکیه، سوئیس، عراق، فرانسه، مالزی، هلند و ویتنام اعلام کرده است.
 
منبع: مشرق
نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم