کانال تلگرامی نورآنلاین شماره تلفن خبرنگار نورآنلاین جمیل نورآنلاین ارتباط با نورآنلاین- تماس با نورآنلاین logo-samandehi

سنجش سلامت نوآموزان در شهرستان رستم

۱۶ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۰:۰۴ کد مطلب: 8463

برنامه ی سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از در خردادماه و همزمان با آغاز ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس شهرستان رستم شروع گردید .

به گزارش نورآنلاین به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رستم ، برنامه ی سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان با همکاری آموزش و پرورش استثنایی و شبکه بهداشت و درمان در تیرماه و همزمان با شروع  ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس شهرستان رستم آغاز گردید .


سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان هر ساله توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی انجام می شود تا کودکانی که گرفتار اختلالات یادگیری، شنوایی، بینایی، ذهنی و نظیر آن هستند شناسایی شوند . پس از آن وزارت آموزش و پرورش که مراکزی تحت عنوان مراکز ویژه اختلالات یادگیری دارد دانش آموزانی که دچار مشکلات یادگیری باشند را تحت معالجات تخصصی قرار می دهد و دانش آموزان با نیازهای ویژه جسمی و حرکتی و ذهنی نیز بنا بر درجه و شدت مشکل یا به مدارس استثنایی ارجاع می شوند و یا در قالب طرح تلفیقی فراگیر وارد مدارس عادی شده و در کنار سایر دانش آموزان ادامه تحصیل می دهند
سعیده انصاری کارشناس بهداشت مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رستم در این خصوص گفت : در ابتدا خانواده‌های دارای فرزند شش سال تمام  به مدرسه‌ای که فرزندشان را می‌خواهند در آن ثبت نام کنند مراجعه می‌کنند و از طریق مدرسه نوآموز به پایگاه‌ سنجش معرفی و ارجاع می‌شود .

در پایگاه‌ سنجش بینایی، شنوایی و تحصیلی انجام می‌شود و پزشک مستقر در پایگاه به چکاپ نوآموز می‌پردازد و در صورت تایید سلامت ، برگه معرفی نامه برای مدرسه صادر خواهد شد و امر ثبت نام در مدرسه صورت می‌پذیرد . 

گفتنی است امسال در شهرستان رستم بالغ بر هفتصد نوآموز مورد سنجش و ارزیابی سلامت قرار خواهند گرفت . محل استقرار پایگاه سنجش در مدرسه کودکان استثنایی مصیری روبه روی بوستان دانش می باشد . 

نام:                       

پست الکترونیک: 
نظر شما:  

جستجو:

شهروند خبرنگار

سوژه ها و ایده های خود را جهت انتشار و پیگیری در نورآنلاین ارسال فرمایید.
نام:
پست الکترونیک:
عنوان:
نظر شما و شماره همراه:

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Copyright© noronline.ir, all rights reserved

طراحی و پیاده سازی : سفیر سیستم